Choroby penisa

Choroby penisa – Czy wiesz z jakimi dolegliwościami może borykać się twój członek.Poniżej przedstawiam najczęściej spotykane choroby penisa:

Zapalenie żołędzia – obejmuje kilka odmian zapalenia żołędzia i napletka.Objawami choroby jest opuchlizna, zaczerwienienie, w niektórych przypadkach duży obrzęk i bolesność napletka. Leczeniu zapalenia żołędzi sprzyja zachowanie szczególnej higieny. Należy pamiętać o starannym osuszaniu okolic objętych stanem zapalnym.

Stulejka – {opis zaczerpnięty z wikpedi) - (łac. phimosis) – męskie schorzenie wrodzone lub nabyte polegające na zwężeniu ujścia napletka, które uniemożliwia (stulejka całkowita) lub utrudnia (stulejka częściowa) ściąganie napletka (w wzwodzie lub w stanie spoczynku penisa). Łacińska nazwa pochodzi od greckiego słowa φῑμός , czyli kaganiec. Stulejka może być wrodzona oraz nabyta, w tym przypadku w dowolnym, nawet podeszłym wieku.


Choroba Peyroniego to włókniste stwardnienie członka. Miejsce zwłóknienia jest widoczne w postaci płytek czy grudek (zwłaszcza podczas erekcji). W wielu przypadkach schorzenie to objawia się skrzywieniem członka w stanie wzwodu, a w niektórych przypadkach powoduje bolesność wzwodów. Poważne, kilkudziesięcioprocentowe skrzywienie penisa może utrudniać współżycie, choć odpowiedni dobór pozycji seksualnej może to niwelować.

Rak penisa -Rak prącia – nowotwór złośliwy wywodzący się z nabłonka penisa, najczęściej z żołędzi lub napletka. Występuje najczęściej w starszym wieku.Najczęstszy typ rak prącia to rak płaskonabłonkowy. Z reguły przyjmuje postać wrzodziejącą, choć występuje również pod postacią naciekającą lub brodawkowatej narośli. Rzadziej występują inne nowotwory złośliwe: czerniak, mięsak, rak podstawnokomórkowy.

Zapułek - to schorzenie najczęściej nabyte, występujące u mężczyzn. Polega na niemożności sprowadzenia napletka z powrotem na żołądź prącia. Odciągnięty napletek znajduje się w okolicy rowka zażołędnego i jest zbyt wąski, aby żołądź mogła się przez niego przecisnąć.Sytuacja taka powstaje jako konsekwencja odprowadzonej stulejki lub na skutek urazu żołędzi, która ulega obrzękowi.

Prapizm -jest to długotrwałe usztywnienie penisa które z czasem może być bolesne .Długość trwania takiego usztywnienia wynosi od kilku godzin do kilku dni.Usztywnienie wywołane tym schorzeniem jest niezależne od woli ani nie związane z podnieceniem seksualnym, toteż wytrysk nie jest w stanie uwolnić od niego.Przedstawiona choroba penisa  ma miejsce gdy krew dopływa do penisa ale nie odpływa z niego.

Zobacz także:

prostowanie penisa
wymiary penisa

Artykuł znaleziony w google poprzez nastepujące frazy :

  • yhs-elex_22find