Choroby penisa

Choroby penisa – Czy wiesz z jakimi dolegliwościami może borykać się twój członek.Poniżej przedstawiam najczęściej spotykane choroby penisa:

Zapalenie żołędzia – obejmuje kilka odmian zapalenia żołędzia i napletka.Objawami choroby jest opuchlizna, zaczerwienienie, w niektórych przypadkach duży obrzęk i bolesność napletka. Leczeniu zapalenia żołędzi sprzyja zachowanie szczególnej higieny. Należy pamiętać o starannym osuszaniu okolic objętych stanem zapalnym.

Stulejka – {opis zaczerpnięty z wikpedi) – (łac. phimosis) – męskie schorzenie wrodzone lub nabyte polegające na zwężeniu ujścia napletka, które uniemożliwia (stulejka całkowita) lub utrudnia (stulejka częściowa) ściąganie napletka (w wzwodzie lub w stanie spoczynku penisa). Łacińska nazwa pochodzi od greckiego słowa φῑμός , czyli kaganiec. Stulejka może być wrodzona oraz nabyta, w tym przypadku w dowolnym, nawet podeszłym wieku.


Choroba Peyroniego to włókniste stwardnienie członka. Miejsce zwłóknienia jest widoczne w postaci płytek czy grudek (zwłaszcza podczas erekcji). W wielu przypadkach schorzenie to objawia się skrzywieniem członka w stanie wzwodu, a w niektórych przypadkach powoduje bolesność wzwodów. Poważne, kilkudziesięcioprocentowe skrzywienie penisa może utrudniać współżycie, choć odpowiedni dobór pozycji seksualnej może to niwelować.

Rak penisa –Rak prącia – nowotwór złośliwy wywodzący się z nabłonka penisa, najczęściej z żołędzi lub napletka. Występuje najczęściej w starszym wieku.Najczęstszy typ rak prącia to rak płaskonabłonkowy. Z reguły przyjmuje postać wrzodziejącą, choć występuje również pod postacią naciekającą lub brodawkowatej narośli. Rzadziej występują inne nowotwory złośliwe: czerniak, mięsak, rak podstawnokomórkowy.

Zapułek – to schorzenie najczęściej nabyte, występujące u mężczyzn. Polega na niemożności sprowadzenia napletka z powrotem na żołądź prącia. Odciągnięty napletek znajduje się w okolicy rowka zażołędnego i jest zbyt wąski, aby żołądź mogła się przez niego przecisnąć.Sytuacja taka powstaje jako konsekwencja odprowadzonej stulejki lub na skutek urazu żołędzi, która ulega obrzękowi.

Prapizm –jest to długotrwałe usztywnienie penisa które z czasem może być bolesne .Długość trwania takiego usztywnienia wynosi od kilku godzin do kilku dni.Usztywnienie wywołane tym schorzeniem jest niezależne od woli ani nie związane z podnieceniem seksualnym, toteż wytrysk nie jest w stanie uwolnić od niego.Przedstawiona choroba penisa  ma miejsce gdy krew dopływa do penisa ale nie odpływa z niego.

 

Artykuł znaleziony w google poprzez nastepujące frazy :

  • yhs-elex_22find
  • choroby czlonka
  • choroby meskiego członka
  • opuchkizna czlonka
  • stulejka czlonek