Opryszczka penisa – krosty na penisie

Opryszczka narządów płciowych może powstać całkiem niespodziewanie. Wystarczy nawet krótki kontakt z osobą zarażoną, by stać się jej nosicielem. Nieprawdą jest, że choroba ta dotyka tylko kobiety. Również mężczyźni mogą zaobserwować u siebie opryszczkę na penisie. Pierwsze oznaki, że dzieje się coś nie tak występują zazwyczaj kilka dni po stosunku.

Opryszczka na penisie

Charakterystyczne pęcherzyki umiejscawiają się przede wszystkim w okolicach napletka.  Znamienne jest także przenoszenie się tych zmian na żołądź, prącie oraz nawet w okolice odbytu. W bardziej rozwijających się przypadkach możliwe jest pojawienie się owrzodzeń. Dodatkowo osoba zarażona często skarży się na wiele innych dolegliwości, niebezpośrednio związanych z okolicami intymnymi.

Poza tym, że występuje opryszczka na penisie, chory może odczuwać różne inne bóle, od bóli głowy, podwyższonej temperatury czy zwykłych bóli mięśni, podobnych do tych obecnych przy grypie. Ważne jest to, by wszystkie te dolegliwości połączyć z opryszczką.  Czasem bowiem na penisie wcale nie muszą być już widoczne jakiekolwiek objawy. W niektórych, rzadszych przypadkach, występuje także powiększenie węzłów chłonnych. Warto w tym miejscu powiedzieć, że niektóre zmiany charakterystyczne dla opryszczki na penisie mogą wynikać z zupełnie innej przyczyny. Charakterystyczne jest to w przypadkach choćby zapalenia opon mózgowych.

Krosty na penisie co robić?

Niezbędne jest więc dokładne przebadanie się na obecność wirusa. Tylko dokładne testy mogą wykluczyć lub potwierdzić opryszczkę na penisie. Nie ma więc co zwlekać. Im szybciej zostanie zastosowane odpowiednie leczenie, tym mniejsze ryzyko nawrotów zakażenia. Bezwzględnie należy pamiętać o zachowaniu bezpieczeństwa w trakcie uprawianie seksu. Korzystanie z prezerwatyw jest absolutnością, w której nie ma żadnych wyjątków. Tylko w ten sposób można zapobiec rozprzestrzenianiu się choroby na inne osoby.

Leave a Comment: