Wymiary penisa

Wymiary penisa zwiększają się wraz z wiekiem mężczyzny. Tuż po urodzeniu męski członek ma zaledwie 2 do 3 centymetrów, po czym systematycznie zwiększa swoją długość w trakcie procesu dojrzewania płciowego. Około 15 roku życia członek męski ma już długość średnio 14 cm, a do 20 roku życia, czyli osiągnięcia pełnej dojrzałości, wymiar członka może się dodatkowo zwiększyć o kilka kolejnych centymetrów.

[button link=”http://powiekszanie-penisa.net/xtrasize-cena/” type=”big” newwindow=”yes”] Skuteczne naturalne powiekszanie penisa – sprawdź[/button]

Wymiary penisa

 

wymiary penisaStatystyczne wymiary penisa są dość trudne do zmierzenia, ponieważ według seksuologów przeprowadzających badania na ten temat, zdecydowana większość mężczyzn ma tendencję do pewnego zawyżania swoich naturalnych rozmiarów. Z tego względu badania, których wyniki opierają się na ankietach wypełnianych przez osoby biorące udział w doświadczeniu, są odpowiednio korygowane.

Pierwsze poważne badania na większą skalę przeprowadzono w 1948 roku. Autorem badań był słynny seksuolog Kinsey – według jego raportu, średnie rozmiary penisa to 15,25 cm w stanie wzwodu. Pomiary były jednak wykonywane samodzielnie przez osoby badane, dlatego dzisiaj uznaje się, że wyniki mogą być nieco zawyżone w stosunku do rzeczywistości. Potwierdzeniem może być fakt, że kolejne badania, w których pomiarów  dokonywali sami badacze, wskazują, że średnia długość członka wynosi od 13 do 14,5 cm (w zależności od badań).

Jak zmierzyć penisa

Sprawdzanie wymiarów członka czy też mierzenie penisa przez badaczy polega na uprzednim wprowadzeniu do ciała jamistego za pomocą strzykawki substancji wywołującej natychmiastową erekcję. Długość członka mierzona jest od nasady penisa do czubka żołędzi, choć w rzeczywistości pewna część członka zostaje ukryta wewnątrz ciała. Według badań, najkrótsze członki w stanie erekcji liczyły około 9 cm, podczas gdy najdłuższe miały około 20 cm.

Badania pokazały także, że mężczyźni z bardzo dużymi członkami często miewali kłopoty z erekcją, choć zaburzenia natury seksualnej nie muszą wcale mieć nic wspólnego z rozmiarami narządów płciowych. Nie ma też widocznej zależności między tym, jakie są wymiary penisa w stanie spoczynku i w stanie erekcji, ale generalnie największy wzrost obserwowany jest u mężczyzn, których członki w stanie spoczynku mają mniej niż 7 cm.

 

Leave a Comment: