• You are here:
  • Home »
  • Potencja »

Brak wytrysku – Problem Z Wytryskiem I Związane Z Tym Zaburzenia

brak wytrysku - zaburzenia
[Głosów: 1   Average: 5/5]

Brak wytrysku u mężczyzn jest stosunkowo rzadko spotykanym rodzajem zaburzenia seksualnego. Zahamowanie orgazmu nie musi się objawiać tylko całkowitym brakiem wytrysku, bo w bardziej łagodnej formie tego schorzenia dochodzi do wytrysku opóźnionego.

Jakie są przyczyny braku wytrysku ?

Przyczyny braku wytrysku mogą być bardzo różne i nie zawsze muszą oznaczać poważną chorobę. Brak wytrysku występuje dość często wtedy, gdy mężczyzna uprawia seks po dużej ilości alkoholu, jest mocno zmęczony albo zestresowany, bądź też nie jest dostatecznie podniecony. Tego typu zaburzenia wytrysku są przejściowe i zazwyczaj mijają, gdy tylko mężczyzna odzyska pełnię formy. Trochę inaczej to wyglada w przypadku zaburzeń erekcji co dokładnie opisaliśmy w tym artykule – https://powiekszanie-penisa.net/zaburzenia-erekcji/

 

Których mężczyzn najczęsciej dotyczy ten problem ?

Brak wytrysku najczęściej dotyka mężczyzn, którzy przez bardzo długi okres czasu nie współżyli z partnerką i często się masturbowali. Ograniczenie się do częstej masturbacji sprawia bowiem, że mężczyzna przyzwyczaja się przy osiąganiu orgazmu do pewnych określonych bodźców dotykowych, i kiedy po pewnym czasie dochodzi do stosunku seksualnego z partnerką, kontakt z pochwą wydaje się niedostatecznie silny aby doprowadzić do orgazmu.

brak wytrysku - zaburzenia

Jeżeli jednak mężczyzna nie jest w stanie osiągnąć wytrysku ani w trakcie stosunku seksualnego, ani podczas samodzielnej, ręcznej stymulacji ( masturbacja bez wytrysku ), najprawdopodobniej źródłem problemów jest choroba narządów płciowych albo głęboka blokada psychiczna. Gdy taki stan utrzymuje się przed dłuższy czas, jedynym ratunkiem jest konsultacja medyczna i rozpoczęcie odpowiednio dobranej kuracji leczniczej.

Dobra wiadomość jest taka, że w znacznej większości przypadków brak wytrysku jest zaburzeniem, które da się całkowicie wyleczyć. Bardzo rzadko zdarza się za to, aby zaburzenia wytrysku, jeśli nie są spowodowane chwilową niedyspozycją, mijały same z siebie, dlatego zwlekanie z podjęciem leczenia może tylko mężczyźnie zaszkodzić.

 

Klasyfikacja problemu jakim jest zaburzenie wytrysku

Zaburzenia wytrysku klasyfikuje się według trzech kategorii: zaburzenia dotyczą wyłącznie stosunku pochwowego, wszystkich możliwych form stosunku albo wszystkich możliwych form stymulacji. W pierwszych dwóch przypadkach mężczyzna jest w stanie doprowadzić się do wytrysku podczas masturbacji, natomiast trzecia grupa zaburzeń określa tych pacjentów, którzy nawet podczas samopobudzania nie potrafią osiągnąć wytrysku.

 

Procentowe zestawienie problemu

Zaburzenia wytrysku dotykają około 9 procent wszystkich mężczyzn, ale widać zależność między występowaniem tego zaburzenia a wiekiem – u mężczyzn młodych zaburzenia pojawiają się dość rzadko, natomiast w grupie wiekowej powyżej 60 lat, problem z wytryskiem dotyczy niemal 25 procent męskiej części populacji.

Przyczyny braku wytrysku

 

  • Przyczyny organiczne zaburzeń wytrysku mogą dotyczyć wad wrodzonych albo uszkodzeń pooperacyjnych w obrębie rdzenia kręgowego lub narządów płciowych, przebytych wcześniej chorób neurologicznych, zaburzeń hormonalnych.
  • Problemy z wytryskiem mogą być także skutkiem ubocznym przyjmowania niektórych leków – głównymi winowajcami są najczęściej leki przeciwdepresyjne, przeciwnadciśnieniowe, blok ery kanału wapniowego, beta-blokery albo diuretyki.
  • Do przyczyn psychogennych zalicza się między innymi silny lęk przed kobietami, lęk przed impotencją, problemy w związku, ukryte preferencje homoseksualne albo dewiacje seksualne.
  • Jeszcze innym powodem, dla którego mężczyzna nie jest w stanie osiągnąć orgazmu podczas stosunku seksualnego jest zbyt mała wrażliwość żołędzi penisa. Czasami dotyka to mężczyzn, którzy poddali się obrzezaniu, ale nie jest regułą, że brak napletka oznacza automatycznie mniejszą przyjemność podczas seksu.

Leczenie zaburzeń osiągania orgazmu

Sposób leczenia zahamowań orgazmu uzależniony jest od przyczyny pojawienia się tego zaburzenia. Podczas terapii zaleca się zmniejszenie dawek przyjmowanych leków albo zmienienie ich na inne, ponadto stosowana jest dodatkowa farmakoterapia ukierunkowana konkretnie na leczenie zaburzeń wytrysku.

W przypadku zaburzeń na tle psychologicznym wskazana jest terapia z psychologiem oraz wprowadzenie metod treningowych do codziennego współżycia seksualnego – na przykład ćwiczenia polegające na dodatkowej stymulacji męskiego członka.

Przy zaburzeniach psychologicznych ważną częścią terapii jest wsparcie ze strony partnerki chorego mężczyzny. Dobrym rozwiązaniem jest wspólne chodzenie na spotkania z psychologiem albo seksuologiem oraz wdrażanie zaleceń lekarza przez obu partnerów.

Wrażliwość penisa i jego wpływ na orgazm

Osłabienie wrażliwości penisa może też być wynikiem stosowania prezerwatyw jako metody antykoncepcyjnej – niektórzy mężczyźni odczuwają wtedy słabsze bodźce, a tym samym nie są w stanie osiągnąć najwyższego poziomu przyjemności. W aptekach można znaleźć preparaty farmakologiczne leczące zaburzenia wytrysku, które są dostępne bez recepty. Jeśli jednak preparaty będą źle dobrane do rodzaju schorzenia, nie ma co liczyć na poprawę.

 

Leave a Comment: