Krzywy penis,Skrzywienie prącia & Prostowanie penisa w domu ?

Krzywy penis

Krzywy penis – całkiem często się zdarza, iż w momencie wzwodu męski członek wcale nie jest idealnie prosty. Niewielkie odchylenia ‘od pionu’ obserwuje u siebie bardzo wielu mężczyzn i zwykle to skrzywienie penisa nie stanowi jakiegokolwiek problemu. Może być jednak i tak, że krzywe prącie utrudnia normalne współżycie albo jest przyczyną innych poważnych kłopotów. Co wtedy robić? I czy da się tę wadę w ogóle wyeliminować ?

Jak wyprostować penisa w domowym zaciszu ?

▶SPRAWDŹ TUTAJ

Zakrzywienie w erekcji spowodowane jest słabymi ciałami jamistymi, i osłabionymi ściankami komórek, co pozwala trzonowi na zginanie się w jedną stronę.Przypadłość ta również może objawiać się tym, iż członek może być twardy u podstawy, ale miękki na szczycie lub cienki pośrodku.  W tej przypadłości może pomóc ci prolongsystem

Co to jest skrzywienie penisa?

krzywy penis

Skrzywienie prącia nie jest niczym wyjątkowym. Większość męskich członków podczas erekcji wykrzywia się lekko w jedną stronę, a dzieje się tak dlatego, ze ciała jamiste członka nie wypełniają się krwią w sposób równomierny. Wykrzywienie penisa jest możliwe w górę, w dół, w lewo albo prawo, i dopóki nie przekracza ono 15 stopni, nie ma żadnych powodów do obaw.

Ze statystyk wynika że najczęściej występuje skrzywienie prącia w lewo i skrzywienie prącia w dół. Jednak inne krzywizny nie są rzadkością.Gdy jednak kąt skrzywienia prącia jest spory, w granicach 30 stopni bądź więcej, pojawiają się problemy ze współżyciem. W trakcie erekcji mężczyzna może odczuwać ból, a dla partnerki seks może być po prostu mało komfortowy. Wtedy jak najbardziej wskazana jest wizyta u lekarza urologa.

Warto Pamiętać:

Warto przed taką wizytą zrobić zdjęcie członka w stanie erekcji, ponieważ pomoże to ocenić lekarzowi skalę problemu. W jaki sposób? Skrzywienie prącia określa się zawsze właśnie podczas wzwodu, a trudno taki stan osiągnąć w gabinecie u lekarza, dlatego zdjęcie będzie cenną wskazówką przy stawianiu diagnozy.

Warto Przeczytać : Skuteczne męskie feromony

Jakie są przyczyny skrzywienia prącia ?

Dolegliwość skrzywienia penisa powoduje następujące czynniki:

  • niedobór witaminy E
  • zmiany miażdżycowe
  • uszkodzenie penisa podczas stosunku i zapalenie ścian tkanki gąbczastej
  • także może być uwarunkowana genetycznie.

Krzywizna penisa -skąd się ona bierze ?

Skrzywienie penisa jest często wrodzone. Jest to efekt wad rozwojowych układu moczowo-płciowego, przede wszystkim nieprawidłowego położenia zewnętrznego ujścia cewki moczowej na prąciu. Jeśli ujście cewki znajduje się na tylnej powierzchni członka, dochodzi do skrzywienia w dół, nazywanego spodziectwem.Z kolei ułożenie ujścia cewki na grzbietowej części penisa powoduje skrzywienie w górę, czyli wierzchniactwo. Gdy natomiast źle rozwinięte są ciała jamiste penisa, mówimy o skrzywieniu prącia w bok.

Choroby Peyroniego

Nie tylko wrodzone wady odpowiadają za skrzywienie penisa. Może być też ono nabyte, a najczęściej dzieje się tak wskutek stwardnienia plastycznego prącia, czyli choroby Peyroniego.

Jakie zmiany powoduje choroba peroniego ?

Choroba ta powoduje zwłóknienie osłonki białawej prącia, a bezpośrednim efektem tych zmian jest bolesne odkształcenie członka, któremu czasami towarzyszyć mogą także zaburzenia erekcji. Choroba Peyroniego dotyka zazwyczaj mężczyzn dojrzałych, którzy skończyli 40 lat.

Inną przyczyną skrzywienia jest złamanie penisa – błona biaława zostaje przerwana, czemu towarzyszy mocny obrzęk prącia, krwiak, silny ból oraz nietypowy, charakterystycznie zagięty kształt penisa.

Jakie są przyczyny choroby Peyroniego ?

Przyczyną choroby Peyroniego są najprawdopodobniej urazy ścian jam wewnętrznych penisa, wskutek których formuje się tkanka bliznowata. Jest ona nieelastyczna i twarda, powodując pochylenie penisa. Szacuje się, że przypadłość ta dotyka około 1% mężczyzn.

Warto Przeczytać: Tabletki Bullrun

Jak wyprostować penisa ?

Skrzywienie penisa jest czasami związane ze stulejką, czyli zwężeniem napletka o czym możesz poczytać na naszej podstronie – budowa penisa. Gdy nie da się napletka ściągnąć całkowicie poza żołądź członka, osiągnięcie wzwodu jest dość kłopotliwe, pojawia się wtedy nieprzyjemny ból, a prącie nie jest w stanie osiągnąć prawidłowej pozycji. Bywa też, że skrzywienie penisa pojawia się po leczeniu prostaty, jako jedno z powikłań.

Jak naprostować członka ?

Krzywy penis nie jest sam w sobie medycznym problemem. Dopóki mężczyzna nie ma kłopotów z seksem, a erekcji nie towarzyszy ból, prostowanie członka nie jest konieczne. Gdy jednak wzwód powoduje bolesność, a uprawianie seksu jest mocno utrudnione, nie obejdzie się bez specjalnych urządzeń prostujących lub też interwencji lekarskiej.

Także ci mężczyźni, którzy odczuwają ogromny dyskomfort psychiczny z powodu nie dość idealnego kształtu penisa, powinni zwrócić się o pomoc do specjalisty. Przy skrzywieniu penisa stosuje się leczenie farmakologiczne albo chirurgiczne i to do lekarza należy decyzja o wyborze właściwej kuracji.

Kiedy i ja należy leczyć skrzywienie penisa?

Przypadłość ta szczególnie dotyka młodych mężczyzn rozpoczynających dopiero współżycie seksualne( nie wliczając choroby Peryoniego o czym wspominaliśmy powyżej). Z racji tego, że nie mają oni zbyt wielu, lub wręcz w ogóle żadnych doświadczeń seksualnych, są głęboko przekonani, że z tej przyczyny nie będą w stanie odpowiednio zaspokoić swojej partnerki w łóżku.

Problem istnieje raczej w samej głowie mężczyzny. Kobiety zaś czasem nawet nie dostrzegają, że coś jest nie tak, a przede wszystkim nie czują różnicy podczas stosunku seksualnego. Młodzi mężczyźni wpędzając się w kompleksy, znacznie obniżają swoją samoocenę i wywołują w sobie ogromny wstyd przed podejmowaniem bliższych kontaktów z kobietami.

Prostowanie penisa w domu

prolong system cena

 

Prolongsystem jest urządzeniem trakcyjnym, takiego typu urządzenia są często stosowane w ortopedyce i innych zabiegach które na celu mają stymulowanie jaki regeneracja nowych komórek.

 Przeprowadzone testy jak i badania pokazują że urządzenie to jest idealnym rozwiązaniem jeśli chodzi o prostowanie skrzywionego członka.(Aktualne promocje na urządzenie znajdziesz – tutaj )

Pro long system – Jak działa to urządzenie na naszego członka ?

Jest to naturalny bez inwazyjny sposób, bez konieczności operacji chirurgicznej. Jest także łatwym urządzeniem do obsługi, penis a raczej jego tkani reagują na ciągłą trakcję tak zwane rozciąganie pozwala to na rozrost penisa i korektę jednocześnie.

Leczenie z prolongsystem jest 4 fazowe

1.Pierwsza faza to tak zwana faza przystosowania która trwa do 20 dni, wiadomo że jest to pewna nowość dla twojego ciała i może występować pewnego rodzaju dyskomfort

2.Jest to faza początkowa do 2 miesięcy. W tym okresie powinny być już zauważalne pierwsze oznaki że prolongsystem działa czyli korekt skrzywienia.

3.Kolejna faza można ją nazwać środkowa jest to 3 i 4 miesiąc.Tutaj korekt jest już bardziej widoczna i dochodzi do 20 procent.

4.Faza ostatnia czyli końcowa, dwa ostatnie miesiące, tutaj powinniśmy widzieć wyraźna poprawne skrzywienia, oprócz tego widoczne będą efekty rozciągania i nasz penis będzie większy.

złamany penis

Operacyjne prostowanie penisa

 Gdy leczenie farmakologiczne nie wystarcza, przeprowadza się zabiegi chirurgiczne. Jest kilka metod prostowania prącia, ale zdecydowanie najpopularniejszą jest metoda Nesbita. Jak to wygląda? Przed zabiegiem do ciał jamistych członka wlewana jest sól fizjologiczna, tak by wywołać pełną erekcję.

Następnie, gdy członek jest już w stanie wzwodu, przeprowadza się zwężanie tych części członka, które są wolne od zmian bliznowatych. W efekcie tych działań członek się prostuje, może jednak przy okazji stać się nieznacznie krótszy.

Druga metoda operacyjnego prostowania penisa

Drugim powszechnie stosowanym zabiegiem jest metoda Schroeder-Essed – tutaj na osłonkę białawą członka nakłada się specjalne szwy, dzięki którym członek odzyskuje właściwy kształt. Czasami podczas zabiegu prostowania członka wycina się także zgrubiałe tkanki wywołujące skrzywienie, a w ich miejsce przeszczepia się skórę z innych miejsc albo wszczepia się materiały syntetyczne.

Po zabiegu członek pozostaje obrzęknięty i dochodzi do zaburzeń czucia, jednak w przeciągu dwóch miesięcy po operacji wszystko powinno wrócić do normy.

​Farmakologiczne leczenie zakrzywień członka

​Leczenie farmakologiczne jest oczywiście mniej skomplikowane i stosuje się je najczęściej przy chorobie Peyroniego. Pacjent otrzymuje w takim przypadku kolchicyny, ale czasami stosuje się kurację sterydową – sterydy podawane są w formie zastrzyków bezpośrednio do ciał jamistych prącia. Leczenie farmakologiczne trwa z reguły kilka miesięcy.