Jak prawidłowo Zmierzyć Penisa – Mierzenie Długości I Obwodu

  Mierzenie penisa nie jest jakimś szczególnie skomplikowanym zadaniem, niemniej w trakcie dokonywania takich pomiarów dochodzi czasem do zafałszowania wyników. Warto więc przed ostatecznym określeniem wielkości penisa przeprowadzić kilka pomiarów, o różnej porze dnia, i na tej podstawie określić precyzyjny wynik.

  Co wpływa na wielkość penisa?

  Nie tylko sama natura decyduje o tym, jak duży jest członek. Wielkość penisa może się bowiem różnić w zależności od temperatury otoczenia, pory dnia, aktualnego samopoczucia, poziomu aktywności seksualnej czy czasu, jaki upłynął od ostatniego stosunku albo zwiększonego wysiłku fizycznego.

  Najlepiej będzie przeprowadzić pomiary w spokojnej atmosferze, gdy erekcja jest stabilna i utrzymuje się przez dłuższy czas, co daje szansę na naprawdę wiarygodny wynik. W przypadku niepełnej erekcji odczyt najprawdopodobniej okaże się zaniżony.

  Na obniżenie wyniku wpłynąć może także przebywanie w chłodnym pokoju albo pomieszczeniu, w którym panuje przeciąg – zbyt niska temperatura prowadzi zazwyczaj do ‘skurczenia się’ penisa, przez co staje się on trochę mniejszy niż zazwyczaj.

  Mierzenie penisa

  Jak prawidłowo dokonać pomiaru?

  Penisa zawsze mierzy się od grzbietowej strony, czyli do góry. Długość członka zaczyna się mierzyć od wzgórka łonowego, a kończy na szczycie odsłoniętej żołędzi. Obwód penisa mierzy się w jego najgrubszej części, także podczas pełnej erekcji.

  Najwygodniejszym narzędziem do wykonania pomiaru jest zwykła miara krawiecka – łatwo ją przyłożyć do członka, a jej grubość nie będzie miała wpływu na ostateczny wynik pomiaru. Innym sposobem na dokonanie pomiaru jest przyłożenie do członka gładkiego sznurka albo taśmy, po czym zmierzenie zaznaczonego fragmentu na linijce.

  Pomiaru warto dokonywać w pozycji stojącej – jest ona znacznie wygodniejsza i stosunkowo najrzadziej dochodzi wtedy do błędów i niedomiarów.

  Mierzenie penisa w stanie spoczynku


  Długość członka w stanie spoczynku jest oczywiście zupełnie inna. Pomiaru dokonuje się wtedy na dwa różne sposoby. Pierwsza metoda to mierzenie rozciągniętego penisa na odcinku od punktu złączenia się nasady penisa i kości łonowej do szczytu żołędzi. Druga metoda to mierzenie penisa bez jego rozciągania.

  Miarkę przykłada się do skóry podbrzusza tuż przy nasadzie penisa i następnie mierzy długość do szczytu prącia, ale bez przyciskania linijki do narządu. Podobnie jak przy erekcji, tak i w stanie spoczynku członek wcale nie musi mieć za każdym razem dokładnie tej samej długości i bardzo często wymiary dokonywane o różnych porach dnia i w różnych warunkach dość znacząco potrafią się między sobą różnić.

  Jak mierzyć obwód penisa?


  Obwód penisa zasadniczo mierzy się tylko w stanie erekcji. Jego grubość jest równie istotna co długość, dlatego dla wielu mężczyzn jest to wymiar tak samo ważny co sama długość członka – bywa, że o jakości życia seksualnego decyduje właśnie obwód penisa. Najczęściej jest tak, że długi penis ma dość cienki obwód, z kolei u mężczyzn z krótszymi penisami obserwuje się nieco większą grubość tego narządu, choć oczywiście nie jest to stałą, zawsze się sprawdzającą regułą.

  Grubość penisa a dokładnie jego pomiaru dokonuje  się trochę inaczej niż  długość. Członek powinien być doprowadzony do pełnej, stabilnej erekcji, następnie przykłada się taśmę mierniczą do najszerszego miejsca penisa i dokładnie owija nią cały obwód. Miejsce, w którym stykają się dwie końcówki miary, określa grubość penisa. Jeśli pomiar dokonywany był zwykłą tasiemką, zaznaczony fragment przykłada się do linijki i odczytuje wynik.

  mierzenie_obwodu_penisa
  [Głosów:20    Średnia:2.9/5]
  error: Content is protected !!

  Get the Latest Investment News

  Subscribe to our weekly newsletter to get the best deals straight in your inbox.