Poranna Erekcja – Poranny wzwód u mężczyzn, dlaczego wystepuje i jak długo ?

poranna erekcja - wzwód

Co to jest wzwód?

Poranna erekcja zazwyczaj nie ma nic wspólnego z podnieceniem seksualnym, ale jest sygnałem, że męski narząd płciowy działa bez zarzutu pod kątem fizjologii.

Spis Treści

W trakcie nocy zdrowy i sprawny seksualnie mężczyzna bez żadnych zaburzeń potencji  ma kilka erekcji – pojawiają się one podczas fazy głębokiego snu (faza REM), kiedy to mózg pracuje na wysokich obrotach, a ciało regeneruje się po minionym dniu.

Poranna erekcja

Poranna erekcja jest więc uzależniona bardziej od jakości niż długości snu, choć ten drugi czynnik również jest ważny. Ponadto na częstotliwość pojawiania się porannego wzwodu wpływa stan serca, wysokość ciśnienia tętniczego, stres, stosowanie używek i rodzaj diety.

Poranna  erekcja u mężczyzny

poranna erekcja - wzwód

W jakim wieku najczęsciej występują poranne erekcje ?

Poranny wzwód występuje u mężczyzn w różnym wieku, ale według najnowszych badań, im mężczyzna staje się starszy, tym słabsze i krótsze są jego poranne erekcjeaczkolwiek sama częstotliwość ich występowania praktycznie się nie zmienia i nie zależy od wieku

Zaburzenia porannego wzwodu

Badania dotyczące pojawiania się porannych erekcji są ważną częścią diagnostyki zaburzeń na tle seksualnym. Jeżeli mężczyzna skarży się na kłopoty z potencją, pierwszą rzeczą jaką należy ustalić, jest określenie przyczyny zaburzeń, a więc czy są one fizyczne czy psychologiczne.

Nocne wzwody i i ch wpływ na męską potencję

Jeżeli mężczyzna mimo kłopotów z seksem ma regularne poranne, pełne wzwody, niemal na sto procent można stwierdzić, że impotencja jest wynikiem zaburzeń psychologicznych. Natomiast brak porannych erekcji i problemy z potencją w innych porach dnia sygnalizują choroby spowodowane przyczynami fizycznymi.

Objawy Problemu Z Naturalną Poranną Erekcją

Słabszy zwód u starszych mężczyzn prawdopodobnie jest wynikiem tego, że starsi ludzie śpią średnio o trzy godziny krócej, ponadto znacznie częściej cierpią na dysfunkcje układu krążenia.

Kiedy mężczyzna zauważa u siebie, że jego poranne wzwody są coraz rzadsze i nie występują z taką intensywnością jak dawniej, warto skonsultować się z lekarzem urologiem, lub też sprawdzić naturalne suplementy jak eron plus które mogą bezpiecznie pomóc w tego typu zaburzeniach.

Zaburzenia porannych erekcji mogą zwiastować schorzenia prostaty w których pomoże ci reprostal,  albo całego układu moczowo-płciowego. Czasami do odzyskania pełnej sprawności wystarczy tylko zmiana stylu życia, ponieważ na potencję wpływa także brak witamin i minerałów, problemy ze snem i długotrwały stres.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.