Profolan Opinie, Skład, Działanie, Cena

Profolan jest kolejnym preparatem na porost włosów, który opiszemy w dzisiejszym artykule. Ostatnio pisaliśmy o takich produktach jak folisin czy też follixin i pełne recnezje tych tabletek znajdziesz na anszej stronie internetowej.

Przedwczesne wypadanie włosów dotyczyć może już nawet 40 procent Polaków. Według ostatnio przeprowadzonych badań, bardziej od Polaków łysieją tylko Niemcy, Francuzi, Amerykanie, Włosi, Brytyjczycy, Czesi i Hiszpanie.

Spis Treści

Medycyna zna kilkanaście typów łysienia. Najczęstszym przypadkiem jest łysienie androgenowe, potem plackowate i telogenowe. Utrata włosów, niezależnie od przyczyn, jest niezbyt przyjemnym doświadczeniem. Kobiety dotyka to zdecydowanie rzadziej, ale mimo powszechności występowania łysiny wśród mężczyzn, to częsty powód do kompleksów.

Do rozwiązań, które definitywnie potrafią rozwiązać ten problem, zalicza się przeszczep włosów. To jednak zabieg bardzo kosztowny, dostępny tylko dla wąskiego grona osób, poza tym, jak każdy zabieg, pociąga za sobą ryzyko powikłań. Jakie są więc alternatywy? Skuteczną  i polecaną metodą są suplementy, a wśród nich Profolan – tabletki na wypadanie włosów, stworzone na bazie naturalnych składników.

profolan

Co to jest Profolan?

Profolan jest popularnym suplementem diety, chętnie wybieranym przez klientów. Zawiera w sobie wiele naturalnych składników, a najważniejsza jest specjalnie opracowana formuła GROW3, która:

 • przyspiesza wzrost włosów
 •  blokuje działanie DHT
 •  wzmacnia mieszki włosowe
 • dba o naturalny kolor włosów

Działanie profalanu

Co ważne w przypadku suplementów na łysienie, Profolan ma zadziałać niezależnie od tego, co wywołało nadmierne wypadanie włosów. Producent zapewnia, że każdy mężczyzna może poczuć działanie jego produktu, i wtedy, gdy łysina jest efektem przebytych chorób albo genów, jak i wtedy, gdy za wypadanie włosów odpowiada wiek, nadmiar stresu, nieodpowiedni styl życia, niedostateczna pielęgnacja włosów.

Producent zapewnia, że znaczenia nie ma i to, czy łysina pojawiła się kilkanaście lat temu, czy to zupełnie świeża sprawa. W każdym momencie można zacząć kurację i liczyć na pozytywne efekty.

Oczywiście, to tylko obietnice producenta, które mogą, ale wcale nie muszą odpowiadać prawdzie. Dlatego postanowiliśmy sami sprawdzić, czy Profolan i jego formuła GROW3 naprawdę działają i co o tym działaniu sądzą inni użytkownicy.

Kiedy można zobaczyć pierwsze efekty stosowania Profolanu?

Włosy rosną średnio 1,3 cm na miesiąc, zatem by zobaczyć realne zmiany we fryzurze, trzeba trochę poczekać, minimum trzy miesiące. Oczywiście, to bardzo indywidualna sprawa, ponieważ zdarza się, że już po kilku tygodniach obserwuje się znaczącą poprawę, ale może być i tak, że wypadanie włosów da się zahamować dopiero po kilku miesiącach.

Dane z badań klinicznych pokazują, że najlepsze i najpełniejsze efekty następują po około sześciu miesiącach nieprzerwanej suplementacji, jednak trzeba wspomnieć, że mniejsze zmiany obserwuje się już wcześniej.

Czy Profolan zadziała u każdego?

Wiele preparatów działa na konkretny typ łysienia, ale Profolan jest uniwersalny i niezależnie od przyczyn może przynieść widoczne zmiany w wyglądzie.

profolan na porost włosów

Warto Przeczytać:Hairstim Na Wypadające włosy

Profolan  Skład

Skład tabletek Profolan

Co wyróżnia Profolan na tle innych suplementów? Producent zwraca uwagę przede wszystkim na opatentowaną, unikalną formułę GROW3, którą tworzą trzy składniki:

 • skrzyp polny
 •  l-cysteina
 • pokrzywa

Wszystkie te składniki biorą udział w procesie blokowania DHT, czyli aktywnej formy testosteronu, która niszczy włosy. Po zneutralizowaniu DHT możliwe jest odbudowanie zniszczonych włosów, a także stymulowanie produkcji nowych, które wyrastają w łysiejących miejscach. Dodatkowo formuła GROW3 opóźnia siwienie włosów.

Formuła GROW3 to najważniejszy składnik, ale nie jedyny. W suplemencie można jeszcze znaleźć:

 • witaminy z grupy B
 •  witaminę A
 • witaminę B
 •  cynk
 •  miedź

Jak dokładnie działają te składniki? Postanowiliśmy to szczegółowo sprawdzić, by się przekonać, że ich właściwości faktycznie umożliwiają likwidację łysiny i wzmocnienie włosów. Jak to wygląda w praktyce?

 • Skrzyp polny- Skrzyp to pospolita roślina, która w medycynie naturalnej zajmuje bardzo ważne miejsce. Wykorzystywana jest do leczenia przeróżnych schorzeń, a jak można przeczytać w encyklopedii, działa przeciwzapalnie, moczopędnie, przeciwobrzękowo, odtruwająco i wzmacniająco.W przypadku włosów najważniejsze jest to, że skrzyp polny dostarcza krzemionki, która jest kluczowym budulcem dla włosów. Właśnie z tego względu skrzyp często podawany jest osobom, które chcą zatrzymać wypadanie włosów, choć najczęściej pojawia się on nie w tabletkach, a w formie naparu aplikowanego bezpośrednio na włosy.
 • Pokrzywa zwyczajna – Pokrzywa to kolejna pospolita roślina, stosowana powszechnie w kosmetyce i ziołolecznictwie. Znana od starożytności, podawana była chorym na astmę, gruźlicę, żółtaczkę, dolegliwości żołądkowe. Uchodziła nawet za skuteczny afrodyzjak.Dzisiaj jej zastosowanie jest jeszcze szersze – pokrzywa pomaga przy leczeniu:- cukrzycy- przerostu prostaty– anemii- choroby popromiennej- chorób reumatycznych. A włosy? Pokrzywa wzmacnia je i przede wszystkim chroni przed łupieżem, co także ma znaczenie przy walce z łysieniem.
 • L-cysteina-Jest to organiczny związek chemiczny zaliczany do endogennych aminokwasów kodowanych. Jest częścią keratyny, a to podstawowy składnik włosa, nic dziwnego zatem, że pojawia się w suplemencie takim jak Profolan.Tabletki uzupełniają niedobory tego składnika, odżywiają i przyspieszają regenerację komórek. Jak zapewnia producent, obecność tego enzymu to gwarancja, że kuracja ma ogromne szanse zakończyć się sukcesem.
 • Biotyna- Biotyna to inaczej witamina B7. Najważniejsze jej funkcje to:- synteza kwasów tłuszczowych- udział w glukoneogenezie- wspomaganie pracy tarczycy. Bez biotyny nie ma mowy o zdrowych włosach, paznokciach i skórze – niedobory tego składnika zawsze odbijają się na wyglądzie.
 • Cynk – Ten ważny pierwiastek bierze udział w wielu procesach życiowych, jest też bardzo istotny z punktu widzenia urody.Niedobory cynku oznaczają wiele nieprzyjemnych dolegliwości, by wspomnieć tylko utratę owłosienia oraz podatność na stany zapalne skóry. Jego obecność w tabletkach Profolan jest więc zrozumiała.
 • Witaminy i minerały – Wszystkie witaminy i minerały, jakie znajdują się w składzie tabletek Profolan, są w takich dawkach, by pokryć większość dobowego zapotrzebowania na te mikroelementy. Oznacza to, że inne suplementy z witaminami mogą już być niepotrzebne.

Hairstim

Hairstim Spray – nie chcesz brać tabletek, nie ma problemu wypróbuj spray hairstim. A może chcesz mieć pewność że kuracja zadziała, będzie skuteczna i chcesz uzywać tabletki i spray. Sprawdź promocje i co możesz zyskać.

Folisin

O to wybór wiekszości mężczyzn jeśli chodzi o tabletki. Jest On Najbardziej Popularny i co ważne skuteczny. Stosowany sam lub właśnie z spraem dla lepszego efektu. Atualne promocje na stronie producenta.

Hairnovum

Z nowości mamy hairnovum od razu znalazł sie w naszym rankingu najlepszych tabletek na porost włosów dzięki swojej skuteczności i pozytywnym opinią które zbiera w zawrotnym tempie!! Zobacz  jakie niespodzianki przygotował producent !

Profolan Opinie

Przed podjęciem decyzji o jakiejkolwiek suplementacji warto wpierw poczytać co nieco na temat wybranego produktu. Ważne są zarówno fachowe recenzje, jak i opinie klientów, ponieważ to właśnie oni najlepiej oceniają, czy dany produkt zadziałał zgodnie z przeznaczeniem.

Przez ten czas obecności na rynku Profolan zyskał wielu oddanych klientów, którzy chętnie wracają po ten suplement i cieszą się efektami jego działania. A skoro jest to produkt tak często wybierany, to nie ma żadnego problemu z dotarciem do opinii na jego temat – jest ich naprawdę sporo.

Quotation marks image white 03

O Profolanie pisze się w mediach społecznościowych oraz na różnych forach podejmujących tematykę łysienia i pielęgnowania włosów. Czego można się z tych wpisów dowiedzieć? Konsumenci chwalą Profolan za:

 •  szybkie działanie
 • efekty, które nie znikają po zakończeniu kuracji
 •  dużą skuteczność w walce z łysieniem

Opinie są zazwyczaj pozytywne, choć trafiają się i negatywne komentarze, z których wynika, że suplementacja nie przyniosła spodziewanej poprawy. To jednak nie powinno dziwić, wszak trudno znaleźć produkt, który pomoże bez wyjątku wszystkim i zadziała w każdym przypadku.

Q&A – Najczęstsze pytania odpowiedzi dotycząceTabletek Profolan

1.

Jak stosować Profolan?

Dziennie należy przyjąć dwie kapsułki, najlepiej na pół godziny przed posiłkiem. Tabletki popija się wodą. Zmiany dawkowania są możliwe jedynie po wcześniejszej konsultacji z lekarzem lub farmaceutą.

Produkt zawiera formułę blokującą DHT, dlatego jest zalecany mężczyznom i właśnie u nich zadziała z największą mocą. Kobiety powinny poszukać zamiennika dla własnej płci.

2.

Czy Profolan jest bezpieczny dla zdrowia?

Łysienie nierzadko wiąże się z zaburzeniami hormonalnymi, a Profolan to reguluje, pojawia się więc zrozumiała obawa, czy jest to środek, który rzeczywiście będzie bezpieczny?

Na szczęście nie trzeba się tego obawiać, ponieważ Profolan działa łagodnie i jedynie wspiera organizm w normalnym funkcjonowaniu, nie zaburzając przy tym żadnych procesów. Reakcje niepożądane występują w zasadzie tylko wtedy, gdy nieprawidłowo dawkuje się suplement oraz przy alergii na jego składniki.

Ze względów bezpieczeństwa nie należy stosować tabletek Profolan w wieku młodszym niż 18 lat, nie jest to także dobre rozwiązanie dla ciężko chorych osób przyjmujących leki.

3.

Czy warto stosować tabletki Profolan?

Wszystko, co znalazło się w opisie tabletek Profolan, pokazuje, że to suplement wart naszej uwagi. Na pewno duże wrażenie robi bogaty, naturalny skład oraz wiele pozytywnych opinii konsumentów, jakie można znaleźć w internecie.

Mimo tych optymistycznych informacji nie można zapominać, że żaden, najlepszy nawet środek nie jest skuteczny we wszystkich przypadkach. Również te kosztowne, wykonywane w profesjonalnych gabinetach zabiegi nie zawsze przynoszą upragniony efekt i mogą się wydawać stratą pieniędzy.

Zahamowanie łysienia i odbudowa zniszczonych włosów to po prostu bardzo trudne zadanie, ale bez żadnego wsparcia na pewno nie ma mowy o samoistnym cofnięciu się tej przypadłości. To od Ciebie zależy, którą metodę wybierzesz.

4.

Czy producent daje gwarancje zwrotu ?

Opinie klientów potwierdzają to, co pisze sam producent. Jest on zresztą tak pewny swojego suplementu, że daje gwarancję satysfakcji każdemu, kto zdecyduje się na zakup tabletek – w przeciągu 90 dni można produkt zwrócić i odzyskać pieniądze.

Jak pisze sam producent, skuteczność Profolanu została potwierdzona badaniami, a klienci w większości byli zadowoleni ze swojego zakupu. A to pokazuje, że produkt jest z pewnością wart zwrócenia na niego uwagi.

Profolan Cena

Ile kosztuje Profolan?

Zabiegi związane z usuwaniem łysiny są bardzo kosztowne, dlatego w porównaniu z nimi suplementacja jest rozwiązaniem naprawdę przystępnym cenowo. Jedno opakowanie tabletek Profolan, które wystarcza na miesiąc stosowania, kosztuje 199 złotych.

profolan cena

Producent ma świadomość, że kuracja musi trwać dłużej, dlatego w sprzedaży są pakiety w atrakcyjnej cenie:

– trzy opakowania kosztują 398 zł (rabat 33 procent)

– sześć opakowań kosztuje 597 zł (rabat 50 procent)

Czasami trafiają się także okresowe promocje dotyczące zakupu pojedynczego opakowania – obniżka sięga około 20 procent wyjściowej ceny.

Gdzie zamówić Profolan?

Profolan nie jest łatwo dostępnym suplementem. Nie sprzedaje się go w aptekach czy drogeriach, a w internecie łatwo natknąć się na podróbkę, jeśli zamówienie składane jest w miejscu innym niż oficjalna strona internetowa producenta.

Zamówienie składa się online, przesyłka wysyłana jest w przeciągu maksymalnie 48 godzin.

Jedynie na oficjalnej stronie można liczyć na gwarancję satysfakcji oraz zwrot pieniędzy.