Prostata Leczenie Naturalne – Ranking tabletek na prostatę

Odkryj Najlepsze Naturalne Tabletki Na Prostatę

Do stworzenia naszego rankingu najlepszych tabletek na przerost prostaty wykorzystaliśmy ponad 350 opinii internetowych różnych mężczyzn stosujących preparaty na swoje dolegliwości. Każdy z wymienionych środków został oceniony według szczegółowych kryteriów, dzięki czemu powstała jedyna w swoim rodzaju lista rzetelnie opisująca preparaty na prostatę.

Nasz ranking obejmuje produkty, które zebrały najlepsze opinie zarówno wśród konsumentów, jak i wśród specjalistów. Do czytelnika pozostaje wybór konkretnego środka, a zadanie to powinno być po przeczytaniu poniższego rankingu dużo prostsze.

Pierwszy w pełni niezależny ranking preparatów na prostatę

Do stworzenia tego rankingu wykorzystaliśmy oceny klientów, którzy stosowali tabletki na prostatę. Oceny zostały uzupełnione opiniami specjalistów zajmujących się leczeniem prostaty oraz układu moczowego. Tak przygotowana lista ułatwia wybór optymalnego rozwiązania.

Ranking tabletek na prostatę – kryteria wyboru

Każdy z preparatów oceniony został na podstawie identycznych kryteriów, dzięki czemu jest pewność, że to rzetelne zestawienie dające pełen ogląd sytuacji na rynku. To najlepsze rozwiązanie dla wszystkich mężczyzn, którzy szukają preparatu mogącego im pomóc na dolegliwości prostaty.

Prostoxalen

 

prostoxalen cena

Prostoxalen jest najczęściej wybieranym i polecanym preparatem na problemy z prostatą.Prostoxalen to preparat w formie tabletek. Jedno opakowanie zawiera ich 30, a kurację można dowolnie wydłużać, jeśli lek nie wywołuje żadnych skutków ubocznych. Prostoxalen jest bezpieczny dla zdrowia i w pełni naturalny.

Główne Zalety:

  • Prostoxalen usprawnia pracę układu moczowego, redukuje problemy z oddawaniem moczu. Pozytywnie wpływa na funkcje seksualne mężczyzny, zwiększa poziom testosteronu, poprawia jakość nasienia.
  • Prostoxalen jest rekomendowany mężczyznom po 45 roku życia, którzy zaobserwowali u siebie trudności z oddawaniem moczu oraz skarżą się na spadek sprawności seksualnej wywołany przerostem gruczołu krokowego.
  • Prostoxalen jest preparatem na bazie ziół i roślin o właściwościach leczniczych. Zawiera mnóstwo antyoksydantów, dzięki czemu spowalnia procesy starzenia.

Prostan Plus

Prostan plus

Prostan Plus na zdrową prostatę, jest preparatem w tabletkach który także znalazł się w naszym rankingu, wszystkie informacje na jego temat znajdziesz w recenzji na naszym blogu.

Warto Wspomnieć

  • Tabletki Na prostatę Prostan Plus najlepiej jest stosować wtedy, gdy objawy są jeszcze w miarę łagodne, skuteczność preparatu jest w takich sytuacjach najwyższa.
  • Działanie tabletek Na prostatę Prostan Plus opiera się na przywróceniu właściwej funkcjonalności dróg moczowych. Tabletki powinny wyeliminować problem zbyt częstego oddawania moczu, jak również zaburzeń seksualnych wynikających z przerośniętej prostaty. Tabletki pomagają także zwiększyć ruchliwość plemników.

Prostonel

prostonel

Prostonel  także jest dostępny jako tabletki. To preparat stworzony z myślą o mężczyznach, którzy z powodu przerośniętej prostaty mają ogromne trudności z oddawaniem moczu. Warto po ten środek sięgać wtedy, gdy strumień moczu jest bardzo słaby albo gdy parcie na pęcherz utrudnia sen.

Prostonel to tabletki ziołowe, jest to więc środek bezpieczny dla zdrowia, aczkolwiek osoby uczulone na którykolwiek ze składników nie mogą go stosować.

Warto Wspomnieć:

  • Prostonel usprawnia metabolizm hormonów płciowych, blokuje dalszy rozrost gruczołu krokowego, działa ochronnie na cały układ moczowo-płciowy.
  • Prostonel jest wyłącznie dla dorosłych mężczyzn. Preparat można zażywać profilaktycznie, ale najbardziej polecany jest on w pierwszej fazie przerostu prostaty, jako bardzo skuteczny, naturalny środek na niezbyt dokuczliwe objawy. Prostonel może być stosowany jako lek przy zapaleniu pęcherza oraz wszelkich innych chorób powodujących zaburzenia pracy pęcherza moczowego.

Reprostal

Eroprostin

Eroprostin to ziołowe tabletki dla mężczyzn borykających się z przerośniętą prostatą. Nie powinno się ich przyjmować przed 40 rokiem życia. Są skuteczne i także często wybierane przez mężczyzn.

Zwycięzcą Naszego Rankingu Jest…

Prostonel  jest porduktem najczęsciej wybieranym i polecanym prze mężczyzn   na problemy z prostatą. 

Zwycięzca

prostoxalen cena

O To Tabletki Wybierane Przez Mężczyzn Po 45 Roku Życia

  Skuteczny Produkt!! Sprawdź Go !!!!

Gruczoł krokowy

Gruczoł krokowy, czyli inaczej prostata, to gruczoł, który zlokalizowany jest tuż pod pęcherzem moczowym, przed ścianą odbytnicy, w pewnej odległości od spojenia łonowego. Badanie gruczołu krokowego jest możliwe na kilka sposobów.   Prostatę można wyczuć palcami w trakcie badania per rectum, za pomocą którego stwierdza się, czy doszło do przerostu gruczołu. Inne metody diagnostyczne to ultrasonografia albo biopsja. Ten ostatni sposób badania przeprowadza się tylko wtedy, gdy lekarz podejrzewa, że torebka gruczołu krokowego została zaatakowana przez nowotwór.

Jak wygląda gruczoł krokowy

 

Gruczoł krokowy prawidłowo rozwinięty, swoim kształtem przypomina odwrócony stożek i jest wielkości kasztana – jego waga nie przekracza 20 gramów, a wymiary to 2,5 cm wysokości, 4 cm szerokości i 3 cm grubości. Przez prostatę przebiega cewka moczowa, dlatego właśnie przerost prostaty prowadzi do kłopotów związanych z oddawaniem moczu. Prostat zbudowana jest z kilkudziesięciu niewielkich gruczołów, które ułożone są w podścielisku. Podścielisko składa się z tkanki łącznej i mięśni gładkich, a całość stanowi tak zwany zrąb narządu.

 Prostata otoczone jest mocno zbudowaną torebką, dzięki której prostata jest oddzielona od innych narządów. Struktura gruczołu krokowego jest niejednorodna – rozróżniane są cztery strefy, które odpowiadają za inne czynności. Strefa obwodowa zajmuje około 70 procent całej masy narządu i zbudowana jest z niewielkich kulistych gruczołów. Strefa przejściowa, odpowiadająca za trzymanie moczu i zapobiegająca cofaniu się nasienia zbudowana jest z gruczołów około cewkowych i włókien mięśniowych. Strefa środkowa okrywa cewkę moczową na jej tylnich i bocznych fragmentach. Przez strefę środkową przebiegają przewody wytryskowe. Strefę przednią tworzy zrąb o strukturze włóknisto-mięśniowej. W każdej z tych stref zmiany patologiczne mogą przebiegać w zupełnie inny sposób. Łagodny rozrost dotyczy przede wszystkim strefy przejściowej, podczas gdy rak prostaty dotyka zazwyczaj strefy obwodowej.

Prostata przez pierwsze 30 lat życia mężczyzny rozwija się. Największy wzrost prostaty można zaobserwować w okresie dojrzewania, czyli w wieku od 13 do 17 lat. Gruczoł krokowy zaczyna się znowu powiększać po przekroczeniu 50 roku życia, a przerost prostaty dotyczy około połowy mężczyzn w tym wieku.

Jakie są objawy prostaty

Problemy z prostatą to zespół dolegliwości, które pojawiają się, gdy gruczoł krokowy zaatakują zmiany chorobowe. Objawy prostaty nawet jeśli są do siebie podobne, mogą sygnalizować zupełnie inne choroby, na przykład przerost gruczołu krokowego albo zapalenie prostaty.

Objawy problemów z prostatą dotyczą w największym stopniu kłopotów z oddawaniem moczu, ale mogą się pojawić również zawroty głowy, nudności, bóle stawów i kości. Takie objawy zazwyczaj oznaczają, że zalegający mocz zaczął uszkadzać nerki, co w rezultacie może doprowadzić do niewydolności nerek albo że doszło do rozległego zakażenia organizmu.

Przy pojawieniu się takich objawów, nie można zwlekać z wizytą u lekarza, ale na kontrolną wizytę warto się umówić również wtedy, gdy nie daje się zaobserwować żadnych niepokojących objawów. Dlatego badania kontrolne powinni wykonywać wszyscy mężczyźni po przekroczeniu 50-tki, niezależnie od tego, jak się czują. Podczas kontrolnego badania prowadzi się punktową ocenę objawów i ocenę jakości życia, wykonuje badanie per rectum i zleca się ogólne badanie moczu.

 Czasami zleca się także określenie poziomu stężenia antygenu sterczowego, badanie USG, badanie określające poprawność funkcjonowania nerek oraz cystoskopię, czyli wziernikowanie dolnych dróg moczowych. Ważnym badaniem jest także testowanie przepływu moczu przez cewkę moczową i ocenę stopnia zalegania moczu w pęcherzu moczowym. W trakcie wywiadu chorobowego pytania lekarza skupiają się na dolegliwościach układu moczowo-płciowego, ale mogą też poprosić o informacje o zupełnie innych schorzeniach, przyjmowanych lekach czy przebytych wcześniej operacjach.

Z kolei punktowa skala objawów i ocena jakości życia pozwala ustalić tak zwany wskaźnik dolegliwości. Zadaniem pacjenta jest odpowiedź na kilka pytań zawartych w formularzu: częstość oddawania moczu, obecność słabego albo przerywanego strumienia moczu, uczucie niecałkowitego opróżnienia pęcherza, nocne wstawanie w celu oddania moczu, trudności w oddawaniu moczu, konieczność natychmiastowego skorzystania z toalety. Kolejny zestaw pytań dotyczy jakości życia prowadzonego przez pacjenta.Pytania kreślone w formularzu pozwolą oznaczyć stopień schorzenia, a potem określić rodzaj leczenia i ewentualną kwalifikację do zabiegu chirurgicznego.

Choroby prostaty

Choroby prostaty pojawiają się zazwyczaj u mężczyzn, którzy ukończyli 50 lat. Nie znaczy to jednak, że mężczyźni w młodszym wieku są całkowicie bezpieczni i nie muszą się o nic martwić. Choroby prostaty dotykają także młodszych panów, zwłaszcza jeśli niespecjalnie dbają oni o swoje zdrowie. Najczęściej występujące to bakteryjne zapalenie prostaty, nieinfekcyjne zapalenie prostaty oraz ;nowotwór gruczołu krokowego.

 Pierwsza choroba może występować zarówno jako schorzenie ostre, jak i jako stan przewlekły. Bakteryjne zapalenie prostaty może dotykać nawet kilkunastoletnich chłopców, ale występuje również u znacznie starszych osób. Choroba te nie jest szczególnie groźna nawet w podeszłym wieku, ale wiąże się z dość mocnymi bólami, które towarzyszą stanowi zapalnemu.  Z kolei nieinfekcyjne zapalenie stercza może się pojawić wtedy, gdy występuje zbyt długotrwałe i silne podniecenie seksualne, po którym nie następuje wytrysk nasienia albo wtedy, gdy mężczyzna nie współżyje przez bardzo długi czas. 

Zdecydowanie najgroźniejszą chorobą prostaty jest nowotwór gruczołu krokowego. Niestety, rozrost komórek rakowych w sterczu jest procesem bezbolesnym, dlatego mężczyźni nie są w stanie samodzielnie rozpoznać, że z ich ciałem dzieje się coś niedobrego. Z tego też względu nowotwór prostaty ma znacznie mniejsze szanse na wyleczenie, zwłaszcza jeśli pojawiły się już przerzuty do innych części ciała, na przykład na kości.

 Najczęstsze objawy chorób prostaty to zmniejszenie strumienia oddawanego moczu, częsta potrzeba korzystania z toalety, problemy z rozpoczęciem oddawania moczu, uczucie niecałkowitego opróżnienia pęcherza. Czasami podczas oddawania moczu może towarzyszyć pewien dyskomfort, albo wręcz ból w dole brzucha. Niepokojącym objawem jest także pojawienie się kropli krwi w oddanym moczu albo nasieniu.

 Ból krocza nie musi się pojawiać tylko podczas korzystania z toalety, ale również podczas normalnego funkcjonowania. Przy zaburzeniach pracy nerek, związanych z zaleganiem moczu w pęcherzu, towarzyszyć może także częsta senność, nudności i zawroty głowy. Ale nawet poważniejsze choroby prostaty mogą być zupełnie wyleczone, jeśli zostaną wykryte na samym początku.

Zapalenie prostaty

Zapalenie prostaty, podobnie jak wiele innych chorób wywoływanych przez groźne drobnoustroje, powinno być jak najszybciej rozpoznane i leczone. Powikłania po nieleczonym zapaleniu gruczołu krokowego mogą być bardzo poważne – od kłopotów z pęcherzem moczowym, przez poważne problemy z wydolnością nerek, aż do pojawienia się sepsy, czyli zakażeniu całego organizmu, które może się zakończyć śmiercią pacjenta.

Objawy Zapalenia Prostaty

Zwykle zapalenie prostaty jest trudne do przeoczenia, ponieważ towarzyszą mu bolesne dolegliwości, które zakłócają normalne funkcjonowanie. Ból pojawia się przy oddawaniu moczu, a także przy wytrysku nasienia. Zapalenie prostaty swoim przebiegiem może przypominać zakażenie chorobą weneryczną, dlatego przed rozpoczęciem leczenia konieczne jest precyzyjne określenie źródła zakażenia. Ból przy zapaleniu prostaty może też rozprzestrzenić się na krzyżową część kręgosłupa, na krocze, prącie i odbyt. Jeśli bakterie wywołujące zapalenie przedostaną się z prostaty do krwi, u chorego mogą się pojawić dodatkowe objawy, między innymi wysoka gorączka, dreszcze, bolesne rwanie w mięśniach i stawach.

naturalne leczenie prostaty

Gruczoł krokowy objęty stanem zapalnym jest naprężony i obrzęknięty, a nawet najlżejszy dotyk prostaty podczas badania wywołuje bardzo silny ból. Z tego względu nie przeprowadza się badania wydzieliny gruczołu, ale diagnozuje się chorobę na podstawie próbki krwi i moczu. Nie można też przy zapaleniu gruczołu krokowego stosować masażu prostaty – nie tylko takie działanie nie przyniesie żadnej ulgi, ale jeszcze może zaszkodzić, ponieważ w trakcie stymulacji można „pobudzić” bakterie do opuszczenia torebki gruczołu i rozprzestrzenienie się na sąsiadujące organy. 

Jak Leczyć Zapalenie prostaty

Leczenie zapalenia prostaty polega na podawaniu antybiotyków. Jeżeli stan pacjenta jest poważny, zostaje on zatrzymany w szpitalu, a leki podawane są dożylnie. Gdy jednak przebieg zapalenia jest łagodniejszy, leki przyjmuje się doustnie, a chory może leczyć się w domu. Konieczne jest przy tym picie dużych ilości płynów (ale nie tych moczopędnych typu kawa) i odpoczywanie. Leczenie stanu zapalnego trwa niecały miesiąc. Jeśli zapalenie prostaty wiąże się z dużym bólem, podawane są leki przeciwbólowe, na przykład paracetamol albo ketoprofenum.

Nowotwór prostaty

Nowotwór prostaty to drugi, po raku płuc, rodzaj nowotworu, który jest przyczyną śmierci wśród mężczyzn. Nowotwór prostaty zagraża przede wszystkim mężczyznom, którzy skończyli 45-50 lat, dlatego wskazana jest po przekroczeniu tego wieku odpowiednia profilaktyka i przeprowadzenie badań kontrolnych pod kątem zmian patologicznych w tkankach gruczołu krokowego.

 Nowotwór prostaty dotyka około 30 procent mężczyzn po 50-tce, ale już w grupie mężczyzn, którzy przekroczyli 80 rok życia, choroba ta dotyka niemal 80 procent. Dlaczego prostatę tak często dotyka rak? Wynika to w dużej mierze ze specyfiki budowy gruczołu krokowego. Prostata składa się z mięśni i tkanki łącznej. Taka struktura sprawia, że nowotwór nie przybiera postaci jednego guza, ale występuje w formie nacieków wzdłuż naczyń krwionośnych i limfatycznych. Z tego względu jest on bardzo ciężki do wycięcia, zwłaszcza że wykrywa się go w większości przypadków w późnym stadium rozwoju. Późna diagnoza jest także przyczyną przerzutów nowotworu do innych części organizmu – w większości przypadków rak prostaty przerzuca się na tkankę kostną. Raka prostaty określa się za pomocą trzech podstawowych stadiów.

Najłagodniejsza forma to nowotwór ograniczający się tylko do samej prostaty. Rak miejscowo zaawansowany jest wtedy, gdy nowotwór wykroczył już poza torebkę gruczołu krokowego, ale nie pojawiły się jeszcze przerzuty do innych organów.

Ostatni, najpoważniejszy stopień zaawansowania to stadium raka z przerzutami odległymi. W tym przypadku leczenie jest już mało skuteczne i często ogranicza się wyłącznie do leczenia paliatywnego, czyli skupiającego się wyłącznie na łagodzeniu bólu pacjenta. Na rozwój raka prostaty można sobie „zapracować” samodzielnie. Do czynników podwyższających ryzyko zachorowania zalicza się palenie papierosów, nadużywanie alkoholu, otyłość, mieszkanie na terenie mocno zanieczyszczonym, siedzący tryb życia, zbyt długo trwająca abstynencja seksualna.

 Do rozwoju raka prostaty przyczyniają się również badania za pomocą promieni RTG, przebyte choroby zakaźne albo choroby weneryczne. Nowotwór prostaty na początku swojego rozwoju nie daje w zasadzie żadnych objawów albo są one mało zauważalne.

Leczenie Prostaty Ziołami

Zioła na prostatę to pierwszy krok do poprawy formy gruczołu krokowego, który w pewnym wieku dokucza większości mężczyzn. Przed 40 rokiem życia bardzo niewielu mężczyzn skarży się na dolegliwości prostaty, jednak wśród starszych panów problem prostaty jest coraz powszechniejszy – w grupie wiekowej od 70 lat niemal wszyscy mężczyźni cierpią na przerost prostaty. Innymi słowy, przed chorobą prostaty praktycznie nie da się w pewnym wieku uciec, choć oczywiście można opóźnić i znacznie złagodzić objawy prostaty, w czym szczególnie pomocny jest zdrowy tryb życia, czyli pilnowanie wagi i regularna aktywność fizyczna.

Co jednak można zrobić w sytuacji, gdy wizyty w toalecie stają się coraz częstsze, a ciągła potrzeba oddawania moczu zaczyna poważnie utrudniać normalne życie? Przede wszystkim, nie można tych objawów lekceważyć i łudzić się, że miną same. Dolegliwości nie tylko samoistnie nie znikną, ale jeszcze zaczną się pogłębiać. Zioła na prostatę pomagają zlikwidować pierwsze objawy i są pomocne także na późniejszych etapach choroby, chociaż wtedy muszą być czasami wspomagane środkami chemicznymi. Które zioła na prostatę najlepiej sobie radzą z przerostem gruczołu krokowego?

  1. Najważniejsza jest palma sabałowa. Wyciąg z jej owoców jest podstawowym składnikiem większości naturalnych leków na prostatę. Palma sabałowa wpływa na zmniejszenie rozmiarów gruczołu krokowego i poprawia drożność dróg moczowych – na ściankach i w pęcherzu osadza się znacznie mniej moczu, znika też problem uczucia nieopróżnienia pęcherza moczowego do końca. To działanie sprawia, że nie ma już konieczności wstawania w nocy do toalety, również w ciągu dnia parcie na pęcherz jest znacznie mniejsze. Dodatkowo palma sabałowa ma inne cenne właściwości, które poprawiają jakość życia seksualnego. Dzięki wyciągowi z palmy sabałowej znika problem oziębłości seksualnej i spadku popędu seksualnego, wzmacnia się także erekcja. 
  2. Kolejne ważne zioła na prostatę to wyciąg z kory śliwy afrykańskiej. W wyciągu ze śliwy znajduje się duża liczba fitosteroidów, a one są odpowiedzialne za regulację gospodarki hormonalnej w męskim organizmie. Dzięki dostarczeniu fitosteroidów można zatrzymać rozrost prostaty, a nawet przywrócić właściwe rozmiary gruczołu krokowego. Ponadto, kora śliwy afrykańskiej działa przeciwzapalnie, pomaga więc „oczyścić” drogi moczowe z groźnych bakterii, które znalazły się tam wskutek zalegania znacznych ilości moczu. Śliwa afrykańska działa także hamująco na proces wypadania włosów (tak zwane łysienie androgenowe) oraz poprawia jakość erekcji. Śliwa afrykańska stosowana jest także po to, aby odbudować uszkodzony nabłonek gruczołu krokowego. Wyciąg z kory śliwy afrykańskiej bardzo dobrze uzupełnia się z wyciągiem z palmy sabałowej, dlatego preparaty, w których znajdują się oba te składniki mają znacznie większą moc leczniczą niż preparaty oparte tylko na jednym z tych składników.
  3. Do cennych ziół walczących z przerostem prostaty zalicza się także siemię lniane. Nasiona lnu są bogate w substancje odżywcze, które usprawniają pracę układu moczowo-płciowego i hamuj rozwój komórek chorobotwórczych. Zastosowanie wyciągu z siemienia lnianego może spowolnić proces rozrostu gruczołu krokowego nawet o 40 procent. Nasiona lnu mają też inne cenne zalety – działają przeciwrakowo i są bardzo pomocne w zapobieganiu rakowi prostaty, który jest jednym z najczęściej występujących u mężczyzn nowotworów. 
  4. Cenne właściwości wspomagające prostatę ma również pokrzywa zwyczajna. W pokrzywie jest wiele składników wzmacniających organizm oraz regulujących pracę gruczołu krokowego. Pokrzywa zwyczajna jest także bardzo skutecznym środkiem moczopędnym, co przy zaburzeniach pracy układu moczowego jest niezwykle ważne. Wyciąg z pokrzywy zwyczajnej pozwoli usunąć resztki moczu z przewodów moczowych, a także opróżni całkowicie pęcherz moczowy. Pokrzywa zwyczajna nadaje się także do bezpośredniej konsumpcji – listki świeżej pokrzywy można dodawać do codziennego jedzenia, na przykład do surówek i sałatek warzywnych, albo przygotowywać napar do picia zalewając zerwane listki wrzącą wodą.