Wymiary penisa – Prącie Męskie Rozmiary ( Jakie są średnie i standardy )

duży penis z erosept

Wymiary penisa zwiększają się wraz z wiekiem mężczyzny. Tuż po urodzeniu męski członek ma zaledwie 2 do 3 centymetrów, po czym systematycznie zwiększa swoją długość w trakcie procesu dojrzewania płciowego.

Około 15 roku życia członek męski ma już długość średnio 14 cm, a do 20 roku życia, czyli osiągnięcia pełnej dojrzałości, wymiar członka może się dodatkowo zwiększyć o kilka kolejnych centymetrów, tutaj też wiele zależy od budowy penisa i czynników genetycznych

Spis Treści

Wymiary Penisa

wymiary penisa

Statystyczne wymiary penisa są dość trudne do zmierzenia, ponieważ według seksuologów przeprowadzających badania na ten temat, zdecydowana większość mężczyzn ma tendencję do pewnego zawyżania swoich naturalnych rozmiarów.

Z tego względu badania, których wyniki opierają się na ankietach wypełnianych przez osoby biorące udział w doświadczeniu, są odpowiednio korygowane.

Pierwsze poważne badania na większą skalę przeprowadzono w 1948 roku. Autorem badań był słynny seksuolog Kinsey – według jego raportu, średnie rozmiary penisa to 15,25 cm w stanie wzwodu. Pomiary były jednak wykonywane samodzielnie przez osoby badane, dlatego dzisiaj uznaje się, że wyniki mogą być nieco zawyżone w stosunku do rzeczywistości. Potwierdzeniem może być fakt, że kolejne badania, w których pomiarów  dokonywali sami badacze, wskazują, że średnia długość członka wynosi od 13 do 14,5 cm (w zależności od badań).

Rozmiary Penisa

Jaka jest przeciętna długość penisa?

Ogólnie mówi się około 14cm jako średnią długość  penisa poniżej trochę bardziej szczegółowe informacje:

Długość penisa ustala się wraz z końcem dojrzewania do dwudziestego roku życia osiąga on wtedy swoje maksymalne rozmiary. Przedstawione tu rozmiar są to średnie długości penisa, można powiedzieć taki standard gdzie takie same lub podobne wielkości penisa osiąga połowa populacji. Mierzenie może być utrudnione lub nie do końca prawdziwie w przypadku skrzywienia penisa w jakąś stronę.

Średnia długość penisa

  • średnia długość penisa w opadzie 7,5 – 9 cm
  • średnia długość penisa w zwodzie 14–15,5 cm
  • średni obwód penisa w opadzie 8,5 – 10 cm
  • średni obwód penisa w zwodzie 12 – 13 cm

Czynniki wpływające na średnią długość członka:

Jednym z głównych czynników  mającą wpływ  na średnia długość penisa jest rasa i wiek. Ogólnie mówi się że afroamerykanie mają większe i dłuższe przyrodzenie.Tak samo jeśli chodzi o wiek – nie rozsądnym było by brać średnią długość uwzględniając młodych mężczyzn którzy ciągle  dorastają i ich penis ciągle się rozwijają.Dlatego ważnym jest aby uwzględnić te czynniki w statystykach.

Jak zmierzyć penisa w warunkach laboratoryjnych

Sprawdzanie wymiarów członka czy też mierzenie penisa przez badaczy polega na uprzednim wprowadzeniu do ciała jamistego za pomocą strzykawki substancji wywołującej natychmiastową erekcję. Długość członka mierzona jest od nasady penisa do czubka żołędzi, choć w rzeczywistości pewna część członka zostaje ukryta wewnątrz ciała. Według badań, najkrótsze członki w stanie erekcji liczyły około 9 cm, podczas gdy najdłuższe miały około 20 cm.

Dowiedz się też jak mierzyć penisa w domu

Prawidłowe mierzenie i pomiary prącia męskiego

Możliwe, że penis podczas samodzielnego pomiaru osiąga erekcję trochę większą niż w warunkach laboratoryjnych, ale według seksuologów najprawdopodobniej mężczyźni sami mierzący swojego członka albo robią to nie do końca dokładnie albo celowo zawyżają pomiary.

Biorąc jednak pod uwagę większość różnych badań, można stwierdzić, że standardowa długość prącia w stanie erekcji to 15 cm, natomiast obwód członka we wzwodzie to 12 cm.

Długość penisa we wzwodzie nie ma dużego związku z jego długością w stanie spoczynku, nie da się więc wywnioskować na podstawie jednego pomiaru drugiej wartości. Jest jednak pewna zależność – statystycznie penisy o długości 8 lub mniej centymetrów w stanie spoczynku powiększają się w większym stopniu niż członki większe. Innymi słowy, nawet jeśli dwa penisy w stanie spoczynku różnią się od siebie długością, w stanie erekcji mogą mieć tą samą wielkość.

TOP 3 TABLETKI

Cena Ocena
Me​mber XXL ➽Klik
Xtrasize ➽Klik
Penisize XL ➽Klik

Czy można mówić o średniej grubości penisa ?

O ile długość męskiego członka jest prosta do ustalenia, o tyle zmierzenie średniej grubości jest już bardziej skomplikowane, ponieważ nie każdy członek ma mniej więcej taki sam obwód na całej swojej długości. Największy obwód ma zazwyczaj korona żołędzi, ale u pewnej części badanych mężczyzn najszerszą częścią członka jest jego podstawa.

Choć nie przeprowadzono dużych i szczegółowych badań określających zależność między średnią długością członka a rasą, uważa się, że czarnoskórzy mają nieco większe członki niż przedstawiciele rasy białej, natomiast Azjaci są trochę skromniej obdarzeni przez naturę. W rzeczywistości te różnice – choć widoczne – są niewielkie i sięgają raptem około półtora centymetra. Nie można więc powiedzieć, że wszyscy czarnoskórzy mężczyźni mogą się pochwalić największymi penisami, bo długość członka jest kwestią indywidualną i nie jest determinowana przez miejsce urodzenia.

Wielkość prącia a problemy zdrowotne

Badania pokazały także, że mężczyźni z bardzo dużymi członkami często miewali kłopoty z erekcją, choć zaburzenia natury seksualnej nie muszą wcale mieć nic wspólnego z rozmiarami narządów płciowych. 

Quotation marks image white 03

Nie ma też widocznej zależności między tym, jakie są wymiary penisa w stanie spoczynku i w stanie erekcji, ale generalnie największy wzrost obserwowany jest u mężczyzn, których członki w stanie spoczynku mają mniej niż 7 cm.

Tyle się mówi o r​​​​ozmiarach penisa,o jego wielkość, grubości, budowie penisa, mierzeniu w zwisie i opadzie. Do tego dochodzą różnego rodzaju sposoby powiększania  penisa – ćwiczenia na powiększanie ,pompki do penisa , ​ekspandery i jeszcze parę innych możliwości których nie  będę tu wymieniał. Nachodzi tylko jedno pytanie:

Czy wymiar penisa ma znaczenie?

Wielu mężczyzn zastanawia się czy tak naprawdę rozmiar  penisa ma znaczenia. Pytanie to było poruszane od wielu lat i ciągle jest w pierwszej dziesiątce najbardziej dręczących pytań, razem z takimi pytaniami jak np: „Jak doprowadzić kobiete do orgazmu” .

Czy kobiety marzą o tym, aby męski członek był duży, czy nie przywiązują do tego wagi. W rzeczywistości wygląda to tak, że w niektórych sytuacjach ma to znaczenie, a w niektórych nie. To jest zależne od indywidualnych potrzeb danej osoby. Dla jedynych rozmiar świadczy o ich męskości, inni chowają ten wyznacznik w kieszeń. Niektóre panie fantazjują i marzą o dużym penisie, inne się go wręcz boją.

Czy długość i obwód penisa ma znaczenie

Około 700 kobietą zostało zadane to  pytanie – Czy długość i obwód penisa ma znaczenie”.

O to jak przedstawiły się wyniki ankiety:

1.

31% kobiet stwierdziło, że długość penisa jest bardzo ważna podczas zbliżeń z partnerem.

2.

30% stwierdziło, że obwód penisa jest bardzo ważny podczas stosunku z partnerem.

3.

51% kobiet stwierdziło, że długość penisa wpływa na jakość, ale nie jest przeważającym czynnikiem udanego stosunku.

4.

53% stwierdziło, że obwód penisa ma duży wpływ na odczucia podczas stosunku, ale nie jest stanowiącym czynnikiem udanego współżycia.

5.

18% kobiet stwierdziło, że długość penisa nie jest dla nich istotna.

6.

17% stwierdziło, że obwód penisa nie ma dla nich znaczenia.

Jak widać z procentowych wyliczeń, wymiary penisa mają znaczenie dla kobiet. Chociaż nie został określony rozmiar który można było by nazwać satysfakcjonującym.

TOP 3 ŻELE Cena

Ocena

Collosel ➽Klik
Maral Gel ➽Klik
Erogen X ➽Klik

Jaka jest najskuteczniejsza metoda powiększania penisa?

Na to pytanie nie można jednoznacznie odpowiedzieć. Jest wiele metod począwszy od ćwiczeń które są pracochłonne wymagają systematyczność,poprzez tabletki, pompki próżniowe a kończąc na extenderach. Wszystko zależy od tego jakie efekty chcesz osiągnąć i ile wysiłku w to włożyć. Nie oszukujmy się większość mężczyzn jest leniwych i chciało by osiągnąć jak największe rezultaty w jak najkrótszym czasie i przy najmniejszym  wysiłku.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.