Złamany penis – Jak wygląda złamany penis I czy wogóle jest to możliwe ?

wymiary penisa

Złamany Penis

Zanim zacznę pisać o złamanym penisie, nachodzi mnie jedno podstawowe pytanie.O którym zaraz przeczytasz i postaram ci się to jak najaśniej wytłumaczyć, dlatego czytaj dalej..

Spis Treści

Czy penisa można złamać?

złamany penis

Czy penisa może się złamać?

Mam nadzieje że jasne jest dla wszystkich że penis nie ma żadnych kości jest zbudowany z tkanki (dla pewności odsyłam do  – budowa penisa). Więc jak może się złamać? Otóż dochodzi do przerwaniem tkanek. Zdarzeniu zazwyczaj towarzyszy trzask i natychmiastowa utrata erekcji. Penis przypomina bumerang i trzeba go natychmiast zszyć, zanim znów będzie przydatny.

Nie ma co się bać statystyki pokazują, że tylko kilka osób rocznie ma do czynienia ze złamanym penisem.Zobaczmy  co więcej na ten temat piszą  na wikpediiZłamanie prącia – rzadka forma urazu prącia polegająca na przerwaniu ciągłości błony białawej ciała jamistego w trakcie wzwodu członka. Urazowi towarzyszy najczęściej silny ból, obrzęk powodujący ugięcie oraz możliwy jest do usłyszenia charakterystyczny trzask pękających naczyń – stąd też popularnie przytoczona „złamania”. 

Jeśli to już nas spotka, tego typu uszkodzenie penisa, to zazwyczaj nie ma co się martwić o innego typu konsekwencje jak krzywy penis, bo tkanki się źle zrosną, lub innego rodzaju choroby penisa.

Warto Przeczytać:​ Penisize xl

Jakaie są objawy złamanego penisa?

Do Najczęśtszych objawów tak zwanego  złamanego penisa, moża zaliczyć

  • występuje zawsze w czasie erekcji
  • odczuwalny silny ból
  • słyszalny „trzask”
  •  natychmiastowy zanik erekcji
  • bardzo szybko tworzący się krwiak
  • złamane penisa przybiera charakterystyczny, kształt, odginając się w kierunku przeciwnym do miejsca przerwania otoczki białawej
  •  urazowi temu może towarzyszyć uszkodzenie cewki moczow

Jak Leczyć Złamanie Penisa

Złamanie penisa występuje bardzo rzadko ale i tak radzę unikać go z daleka. Jak widzisz może to być bolesne i kosztować trochę zdrowia. Pierwsza pomoc w takich przypadkach to – operacja w trybie nagłym, która polega na usunięciu podstawowch objawów czyli powstałego krwiaka i zszycie złamanych ciał jamistych.

Rekonwalescencja nie jest tak długa i zazwyczaj trwa kilka dni jednak po zabiegu obowiązkowa jest oczywiście konsultacja lekarska.

Możesz również polubić…