Budowa penisa

budowa penisa

 

Penis – składa się z trzech oddzielnych części. Jak widzisz na zdięciu są to trzy równoległe cylindy ( rurki), które pod wpływem pewnych bodźców wypełniają się krwią i powodują twardnienie penisa. Dwa równoległe cylindry ciała jamiste pełnią funkcje erekcyjną, natomiast trzeci cylinder, ciało gąbczaste przechodzi w żołądź z ujściem cewki moczowej.

Moszna – worek skórny w którym znajdują się jądra.Liczne włókna mięśniowe umożliwiają tworzenie się fałd regulujących temperaturę jąder.Temperatura w worku mosznowym to około 2,5-4 stopni C,niższa niż w jamie brzusznej co zapewnia prawidłowe dojrzewanie i rozwój plemników.


Nasienie – lepka ciecz, o mlecznym zabarwieniu . Składa się z plemników i wydzieliny najądrzy, baniek nasieniowodów, pęcherzyków nasiennych oraz stercza. Wydzielina ta ma za zadanie stworzyć środowisko, które zapewni plemnikom odpowiednio długie przeżycie i ochroni przed uszkodzeniami w drogach rodnych kobiety. Plemniki zachowują żywotność do 72h w drogach rodnych kobiety.

Układ nerwowy penisa współdziała w tworzeniu i utrzymaniu erekcji, a w główce penisa jest zgromadzone najwięcej nerwów co czyni ją najczulszym miejscem twojego członka.