Golenie Penisa: 4 Powody Dla Których Warto Golić Miejsca Intymne

golenie penisa

Golenie penisa

Golenie Penisa u mężczyzn staje się czymś normalnym i coraz więcej facetów dba o swoje miejsca intymyne, od dawna Depilacja części intymnych u kobiet jest juz pewnym standardem i zdecydowana większość kobiet uważa pozbywanie się choć części włosów z okolic narządów płciowych za normalną część higieny ciała

golenie penisa

Golenie Penisa jest dość kłopotliwym zajęciem zwłaszcza u tych mężczyzn, którzy mają bardzo silne owłosienie ciała – dotyczy to głównie brunetów, o ciemnej karnacji ciała. Jednak dla większości kobiet depilacja również jest mało przyjemnym zajęciem, dlaczego by więc nie namówić swojego partnera na golenie penisa ?

Co zyskasz goląc swojego penisa ?

Korzyści z takiego zabiegu w przypadku mężczyzn jest całkiem sporo i właśnie o tym napiszę ci w tym artykule.

Higiena

Po pierwsze, wygolenie okolic narządów płciowych sprzyja zachowaniu większej higieny, ponieważ drobnoustroje nie mają się o co „zaczepić”co też pozwala uniknąć pewnych chorób penisa. Higiena i jeszcze raz higiena jest to coraz częstszy aspekt na który zwracają kobiety i nie ma co tu ukrywać!!!

Komfort

Po drugie, wydepilowane części intymne znacznie mniej się pocą, co odczuwalne jest zwłaszcza podczas upałów albo wtedy, gdy mężczyźni ubierają się zbyt ciepło. Mimo że pierwsze odczucia tuż po ogoleniu takie jak lekkie zaczerwienienia czy też swędzenie nie należą do przyjemnych, to następne dni dają już komfort i dobre samopoczucie.

„Chłodniejsza” temperatura w okolicach penisa i jąder to także większe bezpieczeństwo dla plemników, które nie znoszą przegrzania, ponieważ tracą wtedy swoją zdolność do zapłodnienia komórki jajowej.

3

Estetyka

Po trzecie, wygolony penis wygląda dużo bardziej estetycznie niż kępka gęstych włosów wyrastających chaotycznie w każdą stronę, a podczas seksu partnerka nie musi się obawiać, że włosy łonowe jej mężczyzny znajdą się nagle gdzieś na jej ciele w najmniej oczekiwanym momencie. Tutaj każdy jest zadowolony :).

Wizualne Aspekty

Po czwarte, co szczególnie powinno zachęcić panów do tego zabiegu kosmetycznego,golenie penisa sprawia, że wydaje się on optycznie trochę większy – włosy łonowe przy nasadzie penisa zabierają bowiem wizualnie niewielką część długości penisa, która pozostaje ukryta pod gąszczem włosów.

 Po wygoleniu członka i jąder całość wygląda bardziej okazale i znacznie ładniej.  Ten mały zabieg kosmetyczny naprawdę pomaga a kosztuję nas to tylko chwilę roboty,może zadziałać wizualnie niczym feromony. Zresztą jeśli jeszcze tego nie robiłeś to najwyższa pora.

Golenie miejsc intymnych wady

Podrażnienia

Niestety depilacja miejsc intymnych nie jest pozbawione pewnych wad. Z pewnością na początku przygody z depilacją mężczyzna będzie odczuwał spory dyskomfort wtedy, gdy włoski łonowe zaczną odrastać.

Skóra, przez długie lata nieprzyzwyczajona do funkcjonowania bez ochrony z włosów, jest znacznie bardziej wrażliwa. Odrastaniu włosków łonowych towarzyszy więc na ogół uporczywe swędzenie w wygolonych miejscach, może też pojawić się niewielkie zaczerwienie albo wysypka o czym pisałem już trochę powyżej.

Jednak wszystkie te objawy występują na początku z goleniem penisa, kolejne golenia są już mniej uporczywe i ciało się przyzwyczaja i reaguje inaczej, a uporczywe wysypki i swędzenia jeśli takowe były to ustępują o czym piszę więcej poniżej w następnym punkcie.

Systematyczność

Skóra wokół penisa, z odrastającym owłosieniem, jest bardziej podatna na otarcia, na przykład bielizny, twardych materiałów, szorstkiej gąbki podczas kąpieli. Jedynym rozwiązaniem tej sytuacji jest po prostu przyzwyczajenie skóry wokół penisa do regularnego golenia, a po pewnym czasie odrastanie owłosienia łonowego nie będzie się już wiązało z takim dyskomfortem.

Dlatego jak raz zaczniesz golić penisa to warto to robić systematycznie, choćby raz w tygodniu. Nie jest to właściwie żaden duży problem gdyż, raz skrócisz włosy na członku do zera to po tygodniu  odrosną one tylko tyle że szybki zabieg z ręczną maszynką do golenie załatwi sprawę.

Problemy skórne

Odrastające włoski łonowe mogą mieć też tendencję do wrastania pod skórę, ponieważ są zbyt słabe, by przebić się przez naskórek. W tym przypadku powinno się dokładnie usuwać martwy naskórek już dzień po depilacji – można to zrobić na przykład za pomocą szorstkiej gąbki do ciała albo myjąc ciało peelingiem, czyli żelem do kąpieli w postaci granulek, które ścierają nierówności skóry.

Może być też tak że niektórzy mężczyzni mają jakiegoś rodzaju problemy skórne, które poprostu niepozwalają na całkowite golenie miejsc intymnych gdyż występują że tak powiem efekty uboczne w postaci wrastających włosków, zmian ropnych, zaczerwienień i tym podobnych.

W tym wypadku najlepszym rozwiązaniem jest użycie maszynki elektrycznej i skrócenie na maxa, wtedy jeszcze nie ingerujemy w mieszki ani skórę. Należy jednak uważać przy tego typu goleniu na jajka skóra tam jest specyficzna i golenie tam maszynką elektryczną nie jest wskazane, gdyż można uszkodzić skórę. Jak próbowałeś wcześniej to wiesz o czym mówię. O  tym jak golić napiszę jeszcze poniżej.

Sposoby golenia penisa – który wybrać ?

A jaki sposób depilacji penisa jest najskuteczniejszy? Najdłużej efekt gładkiej skóry będzie zachowany po depilacji woskiem albo depilatorem. Włoski nie będą odrastać przez około trzy, cztery tygodnie, ale jednocześnie są to metody najbardziej bolesne, zwłaszcza przy depilowaniu cienkiej i delikatnej skóry jąder.

Woskowanie polega na pokrywaniu owłosionej skóry ciepłym lub zimnym woskiem, a po chwili wosk zrywa się razem z włosami. Natomiast używając depilatora wyrywa się włoski razem z cebulkami, co opóźnia ich odrastanie i jednocześnie osłabia nowo odrośnięte włoski.

Przeczytaj także: Tabletki bullrun efekty stosowania

Golenie miejsc intymnych najczęściej wybierany sposób

Według przeprowadzonej ankiety na ponad 1000 mężczyznach najczęściej panowie wybierają po prostu golenie miejsc intymnych.

Jak ogolić penisa?

Bezbolesne jest za to zwykłe golenie maszynką. Okolice intymne należy dokładnie pokryć pianką do golenia, ewentualnie gęstą pianą z mydła, po czym ostrożnie golić owłosienie z konkretnych partii ciała.

Po goleniu powinno się wydezynfekować wydepilowaną część skóry spirytusem albo wodą kolońską, a potem nawilżyć skórę balsamem do ciała. Przy bolesnych podrażnieniach skóry można stosować kojące kremy z aloesem.

Jeśli ktoś nie czuje się w stu procentach przekonany do całkowitego wygolenia penisa i jąder, może zastosować półśrodek – zamiast usuwać całe owłosienie, wystarczy tylko równo je podciąć na krótką długość.

Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

 1. Paweł Owczarek pisze:

  Włosy łonowe u mężczyzn coraz częściej stają się przedmiotem żywych dyskusji. Z reguły dotyczą one tego, czy je golić czy zostawiać takie, jakie są. Zdania na ten temat są podzielone. Zarówno wśród kobiet, jak i samych mężczyzn.

  Co jeszcze jakieś kilka lat temu wydawało się raczej mało realne, dziś u większości panów standardem jest depilacja miejsc intymnych. Zapewne wpływ na ten fakt mają media, które niejako lansują model mężczyzny wygolonego i dbającego o każdy kawałek swojego ciała. Ma to niejako świadczyć co tym, że nie tylko pielęgnuje swoją urodę, ale zależy mu również na zachowaniu higieny.

  Okazuje się bowiem, iż depilacja tych miejsc ma niezwykle istotne znaczenie dla zdrowia. Wiele mężczyzn nie zdaje sobie z tego sprawy, jak wiele bakterii i drobnoustrojów może zalęgać na ich włosach łonowych, powodując rozwój wielu zakażeń. Ma to przecież także znaczenie dla samych kobiet. Bo to one podczas stosunku o wiele częściej narażone są na różne infekcje. Warto więc robić to choćby dla swoich kobiet.

  Oczywiście zdania co do tego są różne. Fakt faktem jednak, że nowoczesny mężczyzna musi zwracać również uwagę na te części ciała. Niekoniecznie należy od razu depilować całe owłosienie. Nie w tym rzecz. Zadbać jednak trzeba, by było ono przycięte, ale i wyglądało estetycznie.

  Pozdrawiam Paweł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.