Choroby penisa

  Czy wiesz z jakimi dolegliwościami może borykać się twój członek.Poniżej przedstawiam najczęściej spotykane choroby penisa:

  Jakie są najpopularniejsze choroby penisa

  choroby penisaZapalenie żołędzia – obejmuje kilka odmian zapalenia żołędzia i napletka.Objawami choroby jest opuchlizna, zaczerwienienie, w niektórych przypadkach duży obrzęk i bolesność napletka. Leczeniu zapalenia żołędzi sprzyja zachowanie szczególnej higieny. Należy pamiętać o starannym osuszaniu okolic objętych stanem zapalnym. Konieczna jest także konsultacja z lekarzem i postępowanie zgodnie z zaleceniami lekarskimi.Najczęściej wiąże się to z przyjmowaniem dodatkowych lekarstw czy też stosowaniu maści.

   

  Stulejka – {opis zaczerpnięty z wikpedi) – (łac. phimosis) – męskie schorzenie wrodzone lub nabyte polegające na zwężeniu ujścia napletka, które uniemożliwia (stulejka całkowita) lub utrudnia (stulejka częściowa) ściąganie napletka (w wzwodzie lub w stanie spoczynku penisa). Łacińska nazwa pochodzi od greckiego słowa φῑμός , czyli kaganiec. Stulejka może być wrodzona oraz nabyta, w tym przypadku w dowolnym, nawet podeszłym wieku.

  Leczy się przez operacyjne usunięcie napletka, czy też przez tak zwane naciąganie napletka, metoda ta jednak ma bardzo niską skuteczność.

  Sprawdź nasz ranking _>>> Najlepsze tabletki na powiększenie członka

  Choroba Peyroniego-  to włókniste stwardnienie członka, nazywana także stwardnienie ciał jamistych członka. Miejsce zwłóknienia jest widoczne w postaci płytek czy grudek (zwłaszcza podczas erekcji).

  W wielu przypadkach schorzenie to objawia się skrzywieniem członka w stanie wzwodu, a w niektórych przypadkach powoduje bolesność wzwodów. Poważne, kilkudziesięciocentymetrowe skrzywienie penisa może utrudniać współżycie, choć odpowiedni dobór pozycji seksualnej może to niwelować.

  Co zaskakujące ta choroba penisa występuje u osób które mają predyspozycje genetyczne, cukrzyów, palaczy itp. W tym wypadku leczenie polega na podawaniu sterydów bezpośrednio do zmienionej tkanki.Ze skrzywieniem penisa które występuje przy tej chorobie można sobie pomóc poprzez zastosowanie takich urządzeń jak choćby prolongsystem

  Choroby członka o których rzadko się mówi

  Rak penisa –Rak prącia – nowotwór złośliwy wywodzący się z nabłonka penisa, najczęściej z żołędzi lub napletka. Występuje najczęściej w starszym wieku i jest chorobą bardzo rzadką, ze statystyk wynika że dotyczy to tylko 1 procenta mężczyzn w Europie. .Najczęstszy typ rak prącia to rak płaskonabłonkowy.

  Z reguły przyjmuje postać wrzodziejącą, choć występuje również pod postacią naciekającą lub brodawkowatej narośli. Rzadziej występują inne nowotwory złośliwe: czerniak, mięsak, rak podstawnokomórkowy

  Leczenie jest uzależnione od wielu czynników takich jak choćby wykrycie choroby, co sprzyja leczeniu małoinwazyjnemu, w przypadku większego zaawansowania choroby może dojść do częściowej lub całkowitej amputacji członka.

   

  Zapułek – to schorzenie najczęściej nabyte, występujące u mężczyzn. Polega na niemożności sprowadzenia napletka z powrotem na żołądź prącia. Odciągnięty napletek znajduje się w okolicy rowka zażołędnego i jest zbyt wąski, aby żołądź mogła się przez niego przecisnąć.

  Sytuacja taka powstaje jako konsekwencja odprowadzonej stulejki lub na skutek urazu żołędzi, która ulega obrzękowi. W przypadku tej choroby leczenie  operacyjne jest jedynym wyjściem, poprzez nacinanie napletka.

  Prapizm –jest to długotrwałe usztywnienie penisa które z czasem może być bolesne .Długość trwania takiego usztywnienia wynosi od kilku godzin do kilku dni.Usztywnienie wywołane tym schorzeniem jest niezależne od woli ani nie związane z podnieceniem seksualnym, toteż wytrysk nie jest w stanie uwolnić od niego.Przedstawiona choroba penisa  ma miejsce gdy krew dopływa do penisa ale nie odpływa z niego.

  W tym wypadku usuwa się krew z ciał jamistych, innym rozwiązaniem jest także przepłukiwanie ich roztworem soli fizjologicznej. W  przypadku gdy te zabiegi nie pomagają wtedy konieczna jest interwencyjna chirurgiczna.

  [Głosów: 4   Average: 3.5/5]