Choroby penisa

Choroby Penisa

Czy wiesz z jakimi dolegliwościami może borykać się twój członek.Poniżej przedstawiam najczęściej spotykane choroby penisa:

Jakie są najpopularniejsze choroby penisa

1.Zapalenie żołędzia

Obejmuje kilka odmian zapalenia żołędzia i napletka.Objawami choroby jest opuchlizna, zaczerwienienie, w niektórych przypadkach duży obrzęk i bolesność napletka. Leczeniu zapalenia żołędzi sprzyja zachowanie szczególnej higieny. Należy pamiętać o starannym osuszaniu okolic objętych stanem zapalnym. Konieczna jest także konsultacja z lekarzem i postępowanie zgodnie z zaleceniami lekarskimi.Najczęściej wiąże się to z przyjmowaniem dodatkowych lekarstw czy też stosowaniu maści.

2.Stulejka 

{opis zaczerpnięty z wikpedi) – (łac. phimosis) – męskie schorzenie wrodzone lub nabyte polegające na zwężeniu ujścia napletka, które uniemożliwia (stulejka całkowita) lub utrudnia (stulejka częściowa) ściąganie napletka (w wzwodzie lub w stanie spoczynku penisa). Łacińska nazwa pochodzi od greckiego słowa φῑμός , czyli kaganiec. Stulejka może być wrodzona oraz nabyta, w tym przypadku w dowolnym, nawet podeszłym wieku.

Stulejka Leczenie

Leczy się przez operacyjne usunięcie napletka, czy też przez tak zwane naciąganie napletka, metoda ta jednak ma bardzo niską skuteczność.

3.Choroba Peyroniego 

To włókniste stwardnienie członka, nazywana także stwardnienie ciał jamistych członka. Miejsce zwłóknienia jest widoczne w postaci płytek czy grudek (zwłaszcza podczas erekcji).

W wielu przypadkach schorzenie to objawia się skrzywieniem członka w stanie wzwodu, a w niektórych przypadkach powoduje bolesność wzwodów. Poważne, kilkudziesięciocentymetrowe skrzywienie penisa może utrudniać współżycie, choć odpowiedni dobór pozycji seksualnej może to niwelować.Co zaskakujące ta choroba penisa występuje u osób które mają predyspozycje genetyczne, cukrzyów, palaczy itp.

Skrzywienie Penisa Leczenie 

W tym wypadku leczenie polega na podawaniu sterydów bezpośrednio do zmienionej tkanki.Ze skrzywieniem penisa które występuje przy tej chorobie można sobie pomóc poprzez zastosowanie takich urządzeń jak choćby prolongsystem

Na temat krzywego penisa i jego prostowania został napisany osobny artykuł na tym blogu, gdzie poruszany jest także temat choroby peroniego, jak i lżejsze krzywienia które nie mają takiego wpływu na nasze zycie seksualne jak i metody prostowania penisa.

Problemy Z prostatą

W starszym wieku choć nie tylko bo już po 40 mogą się rozwijać choroby prostaty, lub problemy z nią związane i z całym układem moczowy. Warto wtedy udać się na wizytę do specjalisty lub też zacząć stosować naturalne preparaty dla zdrowej prostaty jak kapsułki prostoxalen

Choroby Członka O Któych Rzadko Się Mówi

1.Rak Penisa

Rak prącia – nowotwór złośliwy wywodzący się z nabłonka penisa, najczęściej z żołędzi lub napletka(sprawdź także artykuł budowa penisa ). Występuje najczęściej w starszym wieku i jest chorobą bardzo rzadką, ze statystyk wynika że dotyczy to tylko 1 procenta mężczyzn w Europie. Najczęstszy typ rak prącia to rak płaskonabłonkowy.

Z reguły przyjmuje postać wrzodziejącą, choć występuje również pod postacią naciekającą lub brodawkowatej narośli. Rzadziej występują inne nowotwory złośliwe: czerniak, mięsak, rak podstawnokomórkowy.

Leczenie jest uzależnione od wielu czynników takich jak choćby wykrycie choroby, co sprzyja leczeniu małoinwazyjnemu, w przypadku większego zaawansowania choroby może dojść do częściowej lub całkowitej amputacji członka.

2.Zapułek 

To schorzenie najczęściej nabyte, występujące u mężczyzn. Polega na niemożności sprowadzenia napletka z powrotem na żołądź prącia. Odciągnięty napletek znajduje się w okolicy rowka zażołędnego i jest zbyt wąski, aby żołądź mogła się przez niego przecisnąć.

Sytuacja taka powstaje jako konsekwencja odprowadzonej stulejki lub na skutek urazu żołędzi, która ulega obrzękowi.

Zapsułek Leczenie

 W przypadku tej choroby leczenie  operacyjne jest jedynym wyjściem, poprzez nacinanie napletka.

3.Prapizm

Prapizm jest to długotrwałe usztywnienie penisa które z czasem może być bolesne .Długość trwania takiego usztywnienia wynosi od kilku godzin do kilku dni.Usztywnienie wywołane tym schorzeniem jest niezależne od woli ani nie związane z podnieceniem seksualnym, toteż wytrysk nie jest w stanie uwolnić od niego.Przedstawiona choroba penisa  ma miejsce gdy krew dopływa do penisa ale nie odpływa z niego

W tym wypadku usuwa się krew z ciał jamistych, innym rozwiązaniem jest także przepłukiwanie ich roztworem soli fizjologicznej. W  przypadku gdy te zabiegi nie pomagają wtedy konieczna jest interwencyjna chirurgiczna.

Sprawdź także: Żel Colossus

Choroby Weneryczne

choroby penisa

Choroby weneryczne są zaliczane do tej grupy chorobowej, o której wstyd jest mówić. Jest to niemal temat tabu, poruszany jedynie w wyjątkowych sytuacjach czy okolicznościach. Choroby te przenoszone są drogą płciową, dlatego jedyną metodą, by zachorować jest odbycie stosunku seksualnego. Do najczęściej wymienianych chorób genetycznych zalicza się kiła, rzeżączka czy też wirus HIV.Oczywiście wirus HIV nie jest typową chorobą weneryczną, ponieważ dotyczy całego organizmu, jednak najskuteczniejszą metodą zarażenia jest właśnie zbliżenie fizyczne z osobą chorą. Leczenie tego typu chorób jest dość uciążliwym procesem, dlatego najlepszym wyjściem jest zapobieganie, a nie leczenie

Mamy też osobny artykuł gdzie możesz przeczytać o grzybicy penisa

Objawy Chorób Wenerycznych

Do pierwszych objawów chorób wenerycznych można z pewnością zaliczyć świąd, ból, pieczenie żołędzia. Świąd może występować w róznych okolicach pachwiny i nie tylko . Swędzenie jest na tyle uporczywe, że utrudnia codzienne funkcjonowanie. Kolejnym objawem zarażenia może być również ból czy też pieczenie w chwili oddawania moczu. Spowodowane jest to faktem, iż w penisie mogą pojawić się krostki, które pękając uwidoczniają tkanki, które w kontakcie z moczem powodują pieczenie.

Objawem choroby wenerycznej może być także inna niż zwykle wydzielina z cewki moczowej  czy zapach, mamy także biały nalot na żołedziu. To co powinno zwrócić przede wszystkim naszą uwagę to woń tejże wydzieliny. Jeśli jest ona nieprzyjemna i specyficzna to może być sygnał, iż zostaliśmy zarażeni chorobą weneryczną. Oczywiście należy jak najszybciej skonsultować się z lekarzem, który oceni, czy schorzenie, które nas dotyczy to zwyczajna infekcja czy też zapalenie wirusowy, czy też mamy do czynienia z chorobą weneryczną.

Jak Zapobiegać Chorobą Wenerycznym ?

Choroby weneryczne są przenoszone drogą płciową, więc najlepszą metodą zapobiegawczą jest kontakt ze sprawdzonym partnerem, abstynencja seksualna lub stosowanie prezerwatyw. Tabletki antykoncepcyjne nie dają żadnej gwarancji czy też zabezpieczenia przed zarażeniem chorobą.

 Najczęściej do zarażenia dochodzi w sytuacji, w której mamy kontakt seksualny z przypadkową osobą. Pamiętajmy o tym, że także prezerwatywa nie daje nam 100% pewności, iż nie zostaniemy zarażeni, jednak jest to najrozsądniejsze wyjście w chwili, kiedy mamy ochotę na niezobowiązujące spotkanie seksualne z obcą osobą.

Leczenie Chorób Wenerycznych

Choroby weneryczne najczęściej leczone są za pomocą terapii ze środków farmakologicznych. Zawsze konieczna jest konsultacja lekarska, ponieważ są to choroby o podwyższonym ryzyku dla naszego całego organizmu. Jeśli tylko zauważymy u siebie, na początku stosunkowo niewinne, objawy to powinniśmy jak najszybciej skonsultować się z lekarzem. Być może będzie to jedynie infekcja zapalna czy wirusa, nigdy jednak nie należy wykluczać zarażenia chorobą weneryczną. Chorobę można złapać także w inny sposób niż tylko poprzez zbliżenie fizyczne. Jeśli na przykład używamy jednego ręcznika czy też dzielimy się bielizną z osobą zarażoną to istnieje równie duże prawdopodobieństwo, jak w przypadku kontaktu seksualnego.

Zaburzenia Erekcji – Impotencja

Zaburzenia związane z erekcją czy też w dalszej fazie tak zwana impotencja, to choroba która dotyka coraz większą ilość mężczyzn nawet w bardzo młodym wieku. Jeśli chodzi o objawy i leczenie mamy tutaj różne postępowanie w zależności od etapu w jakim znajduje się dana osobo oraz od przyczyn każdy przypadek powinien być rozpatrywany indywidualnie. Więcej na temat przyczyn i jak sobie z tym radzić znajdziesz w tym artykule – zaburzenia erekcji.